Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Паралізовані суди: чому в Україні тисячі порушників закону залишаються безкарними

Паралізовані суди: чому в Україні тисячі порушників закону залишаються безкарними

У низці українських судів немає жодного служителя Феміди.

Тисячі п'яних за кермом, сімейних розбишак та батьків, які не платять аліментів, залишаються безкарними через те, що низка судів в Україні - паралізована. В них немає жодного служителя Феміди. І призначити їх не можуть. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Якщо кримінальні справи скеровують в інші суди, то сотні адміністративних та цивільних просто припадають пилом. Так, у Радивилівському суді Рівненської області нині немає жодного судді, а отже й нікому розсудити конфлікт між матір'ю п'ятьох дітей Веронікою Світличною та соцслужбами, які наполягають на тому, що жінку потрібно позбавити батьківських прав. 

"Будинок без світла і опалення. Вона зловживала алкоголем, фізично тиснула на дітей. А на дитячі гроші годувала і поїла чоловіків", - переконує керівниця Радивилівської Служби у справах дітей Олена Пісарєва.

Матір же усі звинувачення спростовує.

"Якщо я візьму і дам по сраці чи накричу, ну слухайте, це що, означає, що треба забрати моїх дітей? Суддів взагалі немає", - плаче Вероніка Світлична.

Та вирішити конфлікт й подальшу долю п'яти дітей - немає можливості. Усі судді, які працювали в Радивилівському суді, пішли у відставку через вік. Набрати нових або відрядити когось у паралізовану установу - не можуть, пояснюють у Вищій раді правосуддя. Бо кваліфікаційна комісія, яка це робила, через зміни в законодавстві припинила повноваження, а щоб обрати нову, потрібні міжнародні представники.

"Ведеться постійна дискусія з міжнародними організаціями відповідно до закону про Вищий антикорупційний суд. Зокрема, мають делегувати своїх кандидатів до цієї конкурсної комісії. На сьогодні ми таких кандидатур не отримали", - пояснює голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко.

У Радивилівському районному суді розповідають, вже 724 адмінправопорушники уникли терміну по притягненню їх до відповідальності. Адже за законом, якщо минуло 3 місяці від часу складання протоколу, судити порушника уже не можна.

Таку ситуацію спостерігають й в інших областях України. Як швидко запрацюють суди - невідомо. У Вищій раді юстиції сподіваються, що у березні з'являться хоча б міжнародні експерти, які допоможуть сформувати кваліфікаційну комісію суддів. 

Відео Тисячі порушників закону в Україні лишаються непокараними через паралізованість судів

Тисячі п'яних за кермом, сімейні розбишаки, батьки, які не платять аліментів, - усі вони залишаються безкарними через те, що низка судів просто паралізовані. У них немає жодного служителя Феміди. І призначити їх не можуть, чому - ТСН розповість.

Тисячі порушників закону в Україні лишаються непокараними через паралізованість судів

Кореспондентка ТСН Анна Махно.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції