Парламент дав старт судовій реформі

Новий закон пропонує створити Вищий спеціалізований суд з цивільних і карних справ, обмежити кількість суддів Верховного суду і ліквідувати військові суди.

Верховна рада 3 червня ухвалила в першому читанні проект закону "Про судоустрій і статус суддів", яким пропонується внести зміни в низку законодавчих актів, що регулюють вітчизняне судочинство.

За відповідний законопроект проголосували 247 народних депутатів, зокрема 171 від Партії регіонів, 20 від БЮТ, 7 – НУ-НС, 27 – від Компартії, 19 – від Блоку Литвина та 3 позафракційних нардепів.

Документом, зокрема, пропонується надати Вищій раді юстиції право призначати і звільняти голів судів та їх заступників за поданням відповідної ради суддів, створити Вищий спеціалізований суд з цивільних і карних справ, обмежити кількість суддів Верховного суду і ліквідувати військові суди.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що метою його прийняття є реформування системи судочинства  відповідно до міжнародних стандартів, підвищення ролі суду та статусу судді у суспільстві, забезпечення незалежності суддів від впливу та спрощення процедури доступу до суду для кожного громадянина.

Як повідомлялося, до кінця поточного року адміністрація президента має намір підготувати закони про реформу Кримінально-процесуального кодексу та закону про прокуратуру.

Президент Віктор Янукович раніше неодноразово наголошував на необхідності якнайшвидшого напрацювання концепції судової реформи в Україні та її затвердження на законодавчому рівні.

Читайте також:

У Януковича переписали судові правила

Янукович обурився на суддів, які замовляють собі на свята іноземних рок-зірок

Консультант ВР з правосуддя: 25% суддів треба посадити за кримінал

Судова реформа в Україні зменшить повноваження президента і парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: