Парламент дозволив Януковичу обмежити повноваження Азарова

Новий закон суттєво обмежує повноваження Кабміну, зокрема, відтепер прем'єр-міністр не матиме права на подання щодо звільнення члена уряду.

Верховна рада ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про Кабінет міністрів України", який був внесений на розгляд парламенту президентом Віктором Януковичем. Цей закон суттєво урізає повноваження Кабміну.

За це рішення проголосували 259 народних депутатів. Зокрема, законом передбачено скасувати норму про те, що член Кабміну (крім прем'єр-міністра) може бути звільнений з посади президентом України за поданням прем'єр-міністра України.

Таким чином, відтепер прем'єр-міністр не матиме права на подання щодо звільнення члена уряду. Тому законопроект, по суті, ухвалений в такому ж вигляді як і в першому читані, тобто як запропонував Янукович.

Відповідно до закону тепер Кабінет міністрів не матиме повноважень щодо організації проведення єдиної державної політики у сфері державної служби. Також уряд не матиме повноважень, щоб утворювати, реорганізовувати і ліквідовувати урядові органи відповідно до закону в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті на утримання органів виконавчої влади, затверджувати положення про зазначені органи.

Також законом передбачено забрати в уряду повноваження, згідно з якими для здійснення завдань з реалізації державної політики Кабмін за поданням міністрів утворює у системі міністерств урядові органи, затверджує положення про них. Цим законом ліквідовано урядові комітети, а також інститути урядових органів, які діють в системі міністерств.

В законі передбачені положення, відповідно до яких перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністр за рішенням президента України очолює міністерство.

Керівники урядових органів призначаються на посаду та звільняються з посади Кабміном за поданням міністра, у системі міністерства якого функціонують відповідні органи.

Також вилучено норму з нині діючого закону, що урядові органи відповідальні перед Кабміном, підзвітні та підконтрольні міністру, у системі міністерства якого вони створені та функціонують.

Закон набере чинності з наступного дня за днем його опублікування.

Читайте також:

Депутати виділили на своє утримання майже мільярд

Закон про розширення повноважень Януковича набув чинності

Кабмін дозволив Януковичу призначати прем’єр-міністра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: