Парламент Криму ледь не оголосив війну Гондурасу

На кількахвилинному засіданні ВР Криму депутати ледь не оголосили війну Гондурасу та зі скандалом ухвалили низку рішень.

На засіданні Верховної ради Криму депутати ухвалили низку суперечливих рішень, незрозумілих для них самих. Представники опозиції припустили, що серед цих питань могло бути й оголошення війни Гондурасу.

Депутат Володимир Кличников із партії "Союз" звинуватив спікера ВР Криму Анатолія Гриценка в тому, що засідання було незрозумілим. "По-злодійськи забіг до залу голова Верховної ради – поки що голова – і, порушуючи норми регламенту, не включив до порядку денного сесії питання, не створив секретаріат сесії, а скопом усі питання було проголосовано. Ви знаєте, за що депутати в залі кнопки натискали? Ми не знаємо. Може, ми оголосили війну Західному Гондурасу? Я не здивуюся", - сказав опозиціонер.

В цілому ж Анатолій Гриценко провів чергове пленарне засідання парламенту автономії за декілька хвилин. Депутати-опозиціонери запевняють, що засідання пройшло з грубими порушеннями регламенту.

Перед початком сесії під стінами парламенту зібралися прихильники й супротивники кримського спікера. Опонентів розділяв кордон правоохоронців. За даними міліції, в акціях взяли участь до 3 тисяч людей.

Спікер, попри блокування президії депутатами-опозиціонерами, відкрив засідання парламенту з трибуни. На прохання Гриценка реєструватися спочатку відгукнулися 49 депутатів – цієї кількості було замало для кворуму, оскільки загалом у ВР Криму 100 парламентаріїв. З другої спроби зареєструвалися більше 50 людей. Опозиціонери кричали "Ганьба!", а прихильники спікера аплодували.

Гриценко запропонував пакетом проголосувати за питання порядку денного (при цьому ряд питань вирішили виключити), його прихильники зробили це, і спікер оголосив про закриття засідання. Це пакетне голосування й викликало обурення опозиційних депутатів, які бжають відставки Гриценка.

Опозиціонери також заявили про фальсифікацію результатів голосування. "Наявна - з огляду на участь депутатів (у голосуванні) – цілковита фальсифікація", – запевнив депутат Петро Запорожець із фракції Блоку "За Януковича!".

Сам спікер Гриценко спростував звинувачення в нелегітимності рішень. "Всі питання, які приймаються більшістю, - вони законні, вони легітимні, і набирають чинності після підписання головою Верховної ради (Криму)", - наголосив політик.

Він назвав своїх опонентів "збанкрутілими кримськими політиками", які прагнуть заробити дивіденди перед виборами. Гриценко впевнений, що його опонентам не вдасться провести "перерозподіл влади" на півострові.

Нагадаємо, 3 вересня член президії парламенту автономії Кличников заявив, що 38 парламентаріїв поставили підписи під вимогою до Гриценка скликати позачергову сесію для розгляду семи питань. Серед них, зокрема, були вказані звіт уряду автономії про виконану роботу, висловлення недовіри й дострокове звільнення з посади спікера, обрання нового глави парламенту АРК.

Гриценко відмовився скликати сесію, на якій мало розглядатися питання про його відставку.

З питанням про відставку голови ВР Криму пов'язав своє виключення з Партії регіонів керівник її кримської організації Василь Кисельов. На думку політика, його виключили з ПР для того, щоб дати кримським депутатам сигнал не ініціювати відставку Гриценка.

Читайте також:

Кримський осередок Партії регіонів розколотий між двома лідерами

"Мерседес" спікера ВР Криму покалічив чотирьох людей

Спікер ВР Криму: росіяни самі влетіли в мій "Мерседес"

Спікер ВР Криму подасть у суд за наклеп

ВідеоЗасідання ВР Криму зі скандалом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: