Парламент Криму оскаржив в КС присвоєння Бандері звання Героя

Депутати зазначають, що це звання "присвоюється громадянам України за видатний героїчний вчинок або видатні трудові досягнення".

Кримський парламент звертається до Конституційного Суду з проханням визнати таким, що не відповідає законам країни, указ президента Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.

За затвердження тексту конституційного подання на сьогоднішньому засіданні проголосували 79 з 85 парламентаріїв.

Верховна рада Криму вважає, що рішення Ющенка не відповідає низці статей Конституції, закону від 2000 року про державні нагороди і указу президента від 2002 року про звання "Герой України".

Депутати зазначають, що це звання "присвоюється громадянам України за видатний героїчний вчинок або видатні трудові досягнення".

Водночас, вважають в кримському парламенті, Бандера "ніколи не був громадянином України", оскільки, відповідно до історичних даних, народився 1909 року "у селі Старий Угринів Калуського повіту, що перебував у складі Австро-Угорщини (нині Івано-Франківська область)", під час Другої світової війни "значну частину часу знаходився на території, підконтрольній фашистській Німеччині", у післявоєнний період "проживав на території Західної Німеччини". "У багатьох історичних виданнях Бандеру неодноразово називають "іммігрантом" і зараховують до категорії "бездержавних іноземців", тобто "осіб без громадянства", - йдеться у поданні.

Крім того, заявляють депутати, звання Героя України не "присвоюють за заслуги, які мали місце у минулому і не пов`язані зі становленням і розвитком незалежної України".

Парламентарії відзначають, що "можливі заслуги" Бандери не "можуть бути пов`язані зі становленням і розвитком незалежної України", оскільки він помер 1959 року, а Україна стала незалежною державою в 1991 році.

Крім цього, кримські депутати 64 голосами з 84 ухвалили звернення до новообраного Президента країни з проханням скасувати укази Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя і про вшановування учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті.

"Дбайливе ставлення до історичної пам`яті, пошана до свого народу - ось що має бути покладене в основу діяльності гаранта Конституції України, а не антиісторичні по суті і аморальні за змістом акти, що ображають десятки мільйонів людей", - йдеться у зверненні.

Крім того, парламентарії 56 голосами з 83 ухвалили заяву, в якій висловили обурення діями Ющенка через указ про присвоєння Бандері звання Героя України. "Країні з такими "героями" доведеться ще довгий час відбілювати і відновлювати репутацію своєї держави як на внутрішньополітичній, так і на міжнародній арені", - наголошується у заяві.

Читайте також:

ПР вигадала, як забрати в Бандери звання Героя України

Партія регіонів не відбиратиме у Бандери звання Героя

Янукович пообіцяв розібратися з присвоєнням Бандері звання Героя

Президент Польщі засудив Ющенка за героїзацію Бандери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: