Парламент Криму просить Януковича дозволити тестування російською мовою

Як заявили парламентарії, в Криму близько 90% учнів навчаються в школах російською мовою.

Кримський парламент просить Віктора Януковича, якого Центрвиборчком оголосив президентом, забезпечити в регіоні проведення зовнішнього незалежного тестування мовами, якими здійснювалося навчання у школах, зокрема - російською.

Депутати стурбовані виданням наказу міністра освіти Івана Вакарчука, відповідно до якого в 2010 році тестування проводитиметься лише державною – українською мовою.

Як заявили парламентарії, в Криму близько 90% учнів навчаються в школах російською мовою, виконання тестових завдань українською мовою не дозволить таким випускникам "повною мірою показати свій освітній рівень", в результаті - знизиться їх конкурентоспроможність під час вступу до вишів.

"Вважаємо за необхідне при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання використання мов навчання згідно з волевиявленням випускників", - говориться у зверненні до Януковича, яке прийнято сьогодні на засіданні ВР Криму.

Довідка. У Криму працюють загальноосвітні навчальні заклади з російською, українською, кримськотатарською мовами навчання.

Раніше випускникам шкіл Криму надавалася можливість проходити зовнішнє тестування тими мовами, якими вони навчалися - українською, російською, кримськотатарською.

Читайте також:

Янукович розповів про новий статус російської мови

ПР розповіла про новий статус російської мови

На виборах Янукович дав 101 обіцянку, 70% з них - нереальні

Янукович пообіцяв створити всі умови для вживання російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: