Парламент Криму запитав у КС, чи законно закрили російські канали

Кримська влада не збираєтсья "без бою" відпускати російське телебачення з півострова.

Верховна рада Криму звернулася до Конституційного суду з проханням визначити, чи відповідають Конституції стаття закону "Про телебачення і радіомовлення", на підставі якої Нацрада з питань телебачення та радіомовлення прийняла рішення, яке зобов'язало операторів кабельного телебачення припинити ретрансляцію ряду телеканалів, у тому числі - російських.

Відповідну постанову на засіданні парламенту Криму сьогодні, 19 листопада, підтримав 81 депутат з 95, присутніх в залі засідань. Всього у Верховній раді Криму 100 депутатів.

Нацрада рішенням від 1 жовтня 2008 року зобов'язала кабельних операторів припинити ретрансляцію телеканалів, не адаптованих до законодавства України. Нацрада наполягає на тому, щоб програми цих телеканалів були приведені у відповідність з вимогами українського законодавства, а також із стандартами Європейської конвенції про трансграничне мовлення.

У список телеканалів, ретрансляція яких була заборонена, увійшли найбільш популярні російські канали - Перший канал, РТР-планета, РЕН-ТВ і ТВЦ-міжнародний. Указ Нацради набрав чинності 1 листопада.

Кабельні оператори Севастополя і більшість провайдерів кабельного телебачення в Криму не виконали розпорядження Нацради, але один з кабельних операторів Сімферополя відключив РЕН-ТВ, РТР-планета, ТВЦ-міжнародний і ТНТ.

"Нацрада, забороняючи ретранслювати телеканали, посилалася на статтю (закону "Про телебачення і радіомовлення"), що вимагає дотримувати вимоги Європейської конвенції про трансграничне мовлення. Але Україна до даної конвенції не приєдналася, і ми хочемо, щоб суд роз'яснив, наскільки правомірно посилатися на цей закон", - сказав спікер парламенту Криму Анатолій Гриценко, відповідаючи на запитання журналістів.

Міська рада Севастополя 31 жовтня закликала кабельних операторів міста не виконувати розпорядження Нацради з телебачення і радіомовлення, оскільки воно "грубо порушує і обмежує права жителів міста".

Міськрада Сімферополя 7 листопада зажадала від Нацради телебачення і радіомовлення скасувати розпорядження як таке, що "обмежує для жителів міста можливість самостійно оцінювати події, що відбуваються в світі".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: