Парламент Криму засудив присвоєння Бандері звання Героя України

Кримчани обурені діями президента, які є "знаком неповаги до радянських солдатів та пропагандою нацизму".

Президія Верховної ради Криму на своєму засіданні у четвер, 28 січня, обговорила рішення президента Віктора Ющенка про присудження Степана Бандері звання Героя України.

Як в п'ятницю повідомляє прес-центр кримського парламенту, члени президії відзначили, що це рішення викликало величезний резонанс в автономії: кримчани обурені діями президента, які є "знаком неповаги до радянських солдатів та пропагандою нацизму".

У зв'язку з цим було прийнято заяву президії, в якій указ президента від 20 січня про присвоєння Бандері звання Герой України названо "відвертою провокацією, спрямованою на розкол українського суспільства, більшість громадян якого однозначно вважають Бандеру нацистським посібником і катом".

"Особливо образливим є той факт, що даний указ видано у рік 65-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні", - зробили акцент у документі.

Спроби президента "в черговий раз переписати історію і героїзувати українських націоналістів", відзначили кримські депутати, не будуть сприйняті українським народом, які зробили значний внесок у загальну перемогу над фашистськими загарбниками.

"Крайнє здивування викликають" заслуги "Бандери перед українським народом:" незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлений героїзм і самопожертва в боротьбі за незалежну українську державу ". Таким чином, президент зарахував до проявів героїзму Бандери та його прихильників масові вбивства співвітчизників, а також євреїв та поляків ", - йдеться в заяві.

Крім того, видання указу кримський парламент вважає грубим порушенням чинного законодавства, оскільки звання Героя України може бути присвоєно тільки громадянинові України, а орден Держави вручається за значні трудові досягнення.

"Кримчани глибоко обурені діями Ющенка, які є не тільки знаком неповаги до радянських солдатів, з якими воювали загони Бандери, але і відвертою зневагою до заслуг Бориса Патона, Леоніда Каденюка, Валерія Лобановського, Павла Загребельного, Олеся Гончара та багатьох інших справжніх героїв, які внесли значний внесок у становлення і розвиток незалежної України, і закликають усіх громадян України виступити з категоричним засудженням подібних проявів екстремізму та пропаганди нацизму ", - підсумували в президії Верховної ради Криму.

Більше 50 активістів російського руху Наші в знак протесту проти присвоєння Бандері звання Героя України передали Ющенку спеціальну "пенсійну посилку".

Читайте також:

Ющенко визнав вояків ОУН-УПА борцями за незалежність

Росія вимагатиме в Ради Європи засудити героїзацію Бандери

В Одесі пройде товариський суд над Ющенком і Бандерою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: