Парламент схвалив законопроект про боротьбу із булінгом – агресорам та вчителям загрожують штрафи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зі знущаннями у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей.

18 грудня Рада ухвалила законопроект про протидію цькуванню у школах – у ньому визначено поняття булінгу, шляхи протидії явищу та відповідальність за нього.

Про законопроект №8584 йдеться на сайті ВР.

Так, закон визначає, що булінг (цькування) — "це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого".

Вчинення булінгу тягне за собою штраф від п’ятдесяти (850 грн) до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. За повторне цькування або булінг групою осіб штраф становитиме вже від 1700 до 3400 грн.

За булінг, вчинений дітьми від чотирнадцяти до шістнадцяти років, відповідатимуть батьки або опікуни.

Водночас законом визначено покарання за приховування випадків булінгу працівниками освітнього закладу. Так, керівнику закладу, який не повідомив про цькування, загрожує штраф від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Також проект пропонує зобов’язати навчальні заклади викладати у відкритий доступ правила поведінки та інструкції щодо протидії знущанням та подання скарг на випадки булінгу.

Освітній омбудсмен матиме право отримувати і перевіряти інформацію, статистику за заявами про випадки булінгу та відповідну реакцію з боку навчальних закладів.

У пояснювальній записці законотворці з посиланням на опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) вказують, що із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Окрім цього, за даними опитувань, чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу. 40% школярів, що зіткнулися зі знущаннями в колах однолітків, не розповідають про випадки цькування батькам, а 44% ніяк не протидіють булінгу через острах теж стати жертвою знущань.

Нагадаємо, Львівська вчителька, яку звинуватили в приниженні учня, якого знудило під час шкільної поїздки, відбулась лише доганою. Про булінг з боку педагога заявив батько 9-річного Дмитра. На доказ своїх слів продемонстрував аудіозапис, де вчитель відмовляється брати хлопчика у поїздку. За словами батька, класний керівник при всіх учнях наголосила, що Дмитро не їздитиме на екскурсії через те, що його захитало в автобусі.

ВідеоШкільні травми. Чи вирішить проблему цькування дітей дітьми закон про булінг

Третьокласник Давид з Черкащини прийшов додому і втратив свідомість, перед цим розповів – його побили однолітки. Натомість вчителі іншої думки, мовляв, дитина сама травмувалась на ігровому майданчику. В той час, у Верховній Раді вже запропонували штрафувати за цькування в школі. За обзивання поганими словами – заплатити доведеться 340 гривень, колективне побиття слабшого – обійдеться в 3400. 

Шкільні травми. Чи вирішить проблему цькування дітей дітьми закон про булінг

Залиште свій коментар

Вибір редакції