Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент затвердив угоду з Нідерландами щодо покарання винних у смерті пасажирів МН17

Сторони надають одна одній найширші заходи співробітництва.

ВР ратифікувала угоду з Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов`язаних зі збиттям літака рейсу МН17.

За це рішення проголосував 241 народний депутат із 357.

Угода покликана врегулювати питання у зв’язку з переслідуванням та засудженням у Нідерландах винних у трагедії. Зазначається, сторони надають одна одній найширші заходи співробітництва у цьому питанні.

Компетентними органами визначаються Генпрокуратура та Мін’юст України з одного боку та міністр безпеки та юстиції Нідерландів з іншого.

Цей документ визначає порядок притягнення до відповідальності на території України осіб, визнаних винними у збитті літака рейсу MH-17 судом у Нідерландах.

В угоді йдеться, що Нідерланди мають юрисдикцію здійснювати кримінальне переслідування за злочини, до яких застосовується законодавство України, згідно зі своїм кримінальним правом, після передачі провадження. Нідерланди можуть звернутися до України з проханням направити запит про передавання провадження.

Також обвинувачений, який перебуває на території України і у видаванні якого до Королівства Нідерландів відмовлено, може взяти участь у судовому розгляді в Нідерландах у режимі відеоконференції.

Виконання покарання для особи з українським громадянством, яка перебуває на території України, передається відповідно до цієї угоди. Україна своєю чергою забезпечує, щоб засуджена особа була особисто повідомлена про заочне судове рішення.

Виконання покарання в Україні здійснюється відповідно до законодавства України і зупиняє його виконання у Нідерландах. Також Україна має припинити виконання покарання, як тільки Нідерланди повідомляють про будь-яке рішення або захід щодо його припинення.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, який летів з Амстердама до Куала-Лумпура, за даними слідства, був збитий над контрольованим сепаратистами районом Донецької області. Всі 298 людей, які перебували на борту літака, загинули.

У травня 2018 спільна розслідувальна група (JIT), яка займається розслідуванням збиття малайзійського Boeing над Донбасом 17 липня 2014 року, презентувала проміжні результати своєї роботи. Цього разу слідчі встановили, що ЗРК "Бук", з якого було безпосередньо збито Boeing, належить до 53-ї зенітно-ракетної бригади російських ЗС, яка дислокується в Курську.

Фотогалерея У Гаазі показали російську ракету ЗРК "Бук", якою вбили 298 людей на борту MH17 (10 фото)

Своєю чергою, група незалежних розслідувачів Bellingcat встановила особу офіцера ГРУ Росії, який причетний до знищення МН17. Це Олег Володимирович Іванніков із позивним "Оріон". Зокрема він здійснював нагляд за постачанням та транспортуванням озброєнь на окуповані українські території. Він виконував ці ж функції і під час падіння MH17. 

У РФ, натомість, заявили, що визнають результати розслідування Міжнародної слідчої групи щодо падіння літака рейсу MH17, якщо братимуть повноцінну участь у розслідуванні.

ВідеоЄС та НАТО вимагають, аби Москва взяла відповідальність за смерть пасажирів Boeing МН17

Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у катастрофі "Боїнга" над Донбасом. Ці дві країни покладають провину за смерть 298 людей на Москву та вимагають від Кремля відповідей і компенсацій родинам жертв. Взяти на себе відповідальність за катастрофу вимагають від Росії ЄС та НАТО. А розслідування тим часом триває, і вже відомо, хто саме дав команду поцілити у літак із ракетної установки "Бук". 

ЄС та НАТО вимагають, аби Москва взяла відповідальність за смерть пасажирів Boeing МН17

Вибір редакції