У Раді пропонують карати пішоходів і дорожників за аварії, в яких є загиблі

Дата публікації
Перегляди
4471
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Раді пропонують карати пішоходів і дорожників за аварії, в яких є загиблі

Фото: Информатор

Зараз свою невинуватість мусять доводити водії.

У Верховній Раді пропонують не карати водіїв, які вчинили аварію з потерпілими та загиблими, якщо в цьому винні пішоходи або відповідальні за утримання доріг. Нині кермувальників зазвичай звинувачують у неуважності, і свою невинуватість водії вимушені доводити в судах роками, йдеться у сюжеті ТСН.ua. 

Лише торік в Україні за даними поліції сталися півтисячі наїздів на пішоходів, які переходили вулиці в заборонених місцях та ще майже три сотні зіткнень, коли люди раптово вибігали на дорогу.

У ВР пропонують не карати водіїв, які вчинили аварію з жертвами через провину інших учасників руху

У ВР пропонують не карати водіїв, які вчинили аварію з жертвами через провину інших учасників руху

На сайті Верховної ради з’явився законопроект, у якому пропонують змінити статтю Кримінального кодексу. Автор Ігор Лапін каже: приклад із наїздом на пішохода лише один із багатьох, коли водію після аварії роками треба доводити свою невинуватість, адже слідчі звинувачують водія у тому, що вчасно не зреагував на зміну дорожньої ситуації. "У цій ситуації водій автоматично підлягає до притягнення до кримінальної відповідальності. Йому треба протягом багатьох років доводити, що він, вибачте, не верблюд і усе сталося з вини інших учасників руху", - вважає політик.

Та сама ситуація є з неякісними дорогами, каже автор проекту. Якщо аварія з жертвами сталася через погане покриття — водій теж зможе уникнути відповідальності, якщо дотримувався всіх правил руху, зокрема швидкості. За минулий рік в Україні було лише сім випадків, коли офіційно зареєстрували, що аварія сталася саме з вини дорожників. Пропозицію змінити закон кермувальники підтримують, мовляв, іноді уникнути аварії, навіть на невеликій швидкості складно.

Правники в проекті закону знайшли неточності – мовляв, відшкодовувати збитки водіям усе одно доведеться. "Ідеться про звільнення від відповідальності. Взагалі коректніше говорити не про звільнення, а про неможливість притягнення до відповідальності", - наголошує правник Вадим Володарський.

Вони пропонують аналогічні зміни внести і до адмінкодексу - коли потерпілих в аварії немає. Поданий до парламенту проект тепер мають розглянути фахівці в комітетах, і далі за нього голосуватимуть депутати.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Аваріі та ДТП
Дата публікації
Перегляди
4471
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація