Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кожен виборець отримає по два аркуші – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата.

21 липня в Україні відбуваються позачергові вибори до парламенту. Для голосування українці отримують два бюлетені – по мажоритарних округах та в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. За голоси громадян змагаються 22 партії і понад 5 тисяч мажоритарників.

За останніми даними, станом на 12:00, явка на виборах до Верховної Ради склала 19,18%. Найактивніше голосують у Луганській області.

Фотогалерея Як голосують українці на виборах до Ради (12 фото)

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів. Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата.

Відео До поліції надійшло вже понад чотири десятки повідомлень про правопорушення

Найбільше їх у Донецькій області. Це -  незаконна агітація, перешкоджання виборчому процесу й спроби підкупу виборців. У Херсонській області  чоловік намагався винести із виборчої дільниці бюлетень, що заборонено законом. У столиці адмінпротокол виписали на голову окружної комісії, який прийшов на роботу добряче під мухою.

До поліції надійшло вже понад чотири десятки повідомлень про правопорушення

Залиште свій коментар

Вибір редакції