Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламентські вибори. Коли українці можуть змінити місце голосування

За пропорційною системою під час голосування українці отримають два бюлетені.

Сьогодні, 24 травня, стартувала офіційно стартувала виборча кампанія позачергових виборів у Верховну Раду. Тому вже від цього дня українці зможуть змінити місце голосування.

Про це повідомила глава ЦВК Тетяна Сліпачук у Facebook. 

Кожен охочий скористатися своїм правом проголосувати має подати заяву до органів ведення державного реєстру виборців і тимчасово змінити місце голосування до 15 липня, включно.

Як зазначається, для виборців, чия виборча адреса знаходиться на тимчасово окупованій території достатньо лише паспорту з відповідною реєстрацією. Для всіх інших доведеться додати підтверджувальні документи.

У ЦВК додали, що за пропорційною системою під час голосування українці отримають два бюлетені – для голосування в загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчому окрузі. "Тому якщо будете перебувати за межами свого округу, ви зможете проголосувати лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі", - пояснила Сліпачук.

Сьогодні розпочався виборчий процес з позачергових виборів народних депутатів України. Так само і стартує процес...

Опубліковано Тетяною Сліпачук Пʼятниця, 24 травня 2019 р.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня. 

ВідеоЦВК може не встигнути провести закупівлі для позачергових виборів

В Україні від сьогодні стартує виборча кампанія. Голосування на виборах народних депутатів відбудеться 21 липня. Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради напередодні з'явився в офіційних виданнях.  

ЦВК може не встигнути провести закупівлі для позачергових виборів

Залиште свій коментар

Вибір редакції