Парламентську більшість залишили ще двоє депутатів

Представники Української народної партії заявили, що не бажають "бути ширмою для популістської діяльності уряду".

Народні депутати-члени УНП Ярослав Джоджик і Олександр Клименко відкликали свої підписи, поставлені під угодою про створення коаліції фракцій "Наша Україна - Народна самооборона" (НУ-НС), БЮТ і блоку Литвина.

"Рішення відкликати двох членів УНП, раніше делегованих для створення коаліції, центральна рада партії прийняла ще минулого тижня, - розповів лідер УНП Юрій Костенко. - Ми дійшли до висновку, що помилилися - ми не бажаємо бути ширмою для популістської діяльності уряду".

Слід зазначити, що голос Ярослава Джоджика свого часу був вирішальним при голосуванні фракції НУ-НС за входження до коаліції. До відповідного рішення керівництва УНП з 72 депутатів фракції вступ до коаліції з БЮТ і блоком Литвина підтримували тільки 35 депутатів. За десять місяців настрою у фракції НУ-НС не дуже змінилися. Замість Святослава Вакарчука, який залишив лави депутатів за власним бажанням, Центрвиборчком зареєстрував народним депутатом представника "Народної самооборони" (НС) Олександра Бобильова. Його підпис став 38-м під угодою з боку НУ-НС. Щоправда, в червні інший представник НС, Олександр Омельченко, оголосив про вихід з більшості Ради, чим знову звів число прихильників коаліції в НУ-НС до необхідного мінімуму.

Тим часом опитані представники НУ-НС вважають, що демарш депутатів УНП не призведе до розвалу коаліції. "Цей крок (відкликання підписів) не матиме жодних юридичних наслідків. Вступають у коаліцію і виходять з неї тільки фракцією", - заявив глава фракції НУ-НС Микола Мартиненко.

"Щоб вирішити про вихід фракції з коаліції, потрібно проголосувати за це 37 голосами. А стільки голосів все одно не назбирається, - сказала народний депутат Ксенія Ляпіна. – Зараз на засіданні фракції буває від 10 до 15 людей".

Зазначимо, у фракції НУ-НС, спочатку сформованої з представників дев'яти партій, зараз переважають три течії: депутатські групи, які не увійшли до коаліції, "За Україну!" і "Єдиний центр", що налічують 17 і 9 людей відповідно, і група НС, що складається з 18 депутатів. У тому, що фракція НУ-НС не в змозі прийняти рішення про вихід з коаліції, упевнені і в інших фракціях. "Заява представників УНП – це блеф, - заявив народний депутат Святослав Олійник (БЮТ). – Рішення цих депутатів ніяк не позначиться на ухваленні тих або інших рішень, оскільки, як ми бачимо, зараз це питання політичних, а не коаліційних домовленостей". "Рішення депутатів не вплине на позицію більшості фракції", - заявив заступник голови фракції блок Литвина Олег Зарубінський.

Іншої думки дотримуються тільки у фракції Партії регіонів. "Судячи з результатів голосувань, коаліції де-факто немає, і люди вже починають прозрівати, - вважає народний депутат Михайло Чечетов. - Думаю, слідом за двома депутатами УНП підуть ще люди, і коаліція розвалиться".

Читайте також:

Симоненко зібрався відправити Ющенка на смітник історії

Схожий на Литвина "ВІН" сплагіатив рекламу Тимошенко

ПР вимагає покарати Тимошенко за заборону російської мови

Катерина Ющенко закликала знищити усі пам'ятники Леніну в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: