Патріарх Кирило не просив Київ перейменовувати вулицю Мазепи

Московський патріарх Кирило не звертався до Київських властей щодо перейменування вулиці Мазепи ні усно, ні письмово.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило не звертався до українських властей з проханням перейменувати вулицю Івана Мазепи на Лаврську.

Цю інформацію підтвердив голова Синодного інформаційного відділу Московського патріархату Володимир Легойда. Легойда зазначив, що йому не відомо про жодне офіційне звернення Патріарха до київських властей.

"Останнім часом в українських ЗМІ активно обговорюється тема про нібито офіційне звернення Святійшого Патріарха Кирила, яке мало місце, до українських властей з приводу перейменування вул. Івана Мазепи на Лаврську. Такого звернення, тим паче письмового, не було", - сказав він.

Водночас глава інформаційного відділу повідомив, що Російська православна церква "завжди розділяла ідею про те, що вулиця, що веде до Лаври, має носити назву Лаврської". За його словами, ця ініціатива Української православної церкви не раз озвучувалася і в пресі.

"Ажіотаж, який виник останнім часом в деяких ЗМІ, викликає у мене здивування. Нічого нового у даній темі немає. А спроби надати питанню політичного забарвлення викликають жаль і спотворюють реальну ситуацію", - підсумував представник РПЦ.

Нагадаємо, у червні на засіданні Київради заступник голови Київської міськадміністрації Віталій Журавський повідомив, що Патріарх Московський і всієї Русі Кирило закликав київських чиновників перейменувати вулицю Івана Мазепи на Лаврську. Він додав, що заклик патріарха Кирила підтримав глава УПЦ МП митрополит Володимир.

Як зазначалося, сам патріарх Кирило має намір приїхати до України 20 липня з тижневим візитом. Глава РПЦ відвідає Київ, Одесу та Дніпропетровськ.

Читайте також:

Патріарх Кирило приїде до України на тиждень

Московський патріарх закликав Київ перейменувати вулицю Мазепи

В Києві не буде пам'ятника Мазепі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: