Партія регіонів готує вибори на 2011 рік

До 1 грудня Конституційний суд назве дату парламентських виборів. Проте, Партія регіонів починає готуватися до нових виборів вже на березень 2011 року.

Конституційний суд у найближчий місяць назве дату наступних парламентських виборів. Нова виборча кампанія може стартувати вже на початку наступного року.

У вівторок, 2 листопада, КС визнав невідкладним розгляд питання про дату наступних парламентських виборів. Таке формулювання означає, що суд скоротить термін розгляду з відведених трьох до одного місяця. Таким чином, вже до 1 грудня Україна дізнається, коли відбудуться нові вибори.

Такий поспіх може бути пов’язаний з наміром Партії регіонів провести ці вибори вже у 2011-му. Високий результат представників влади на місцевих виборах підштовхує пропрезидентську команду до закріплення успіху. "Регіонали" нібито серйозно задумалася про проведення виборів до Верховної ради не у 2012 році, як планувалося раніше, а вже у 2011-му.

Водночас лідер партії ВО "Свобода" Олег Тягнибок також припускає призначення чергових виборів Верховної ради на березень 2011 року.

"На березень наступного року не виключено, що вони (парламентська більшість) проголосять нібито відповідно до Конституції нові парламентські вибори", - сказав Тягнибок.

Він припустив, що непоганий результат, досягнутий Партією регіонів на місцевих виборах, спонукає її йти на парламентські вибори не восени 2012 року, як це було передбачено в скасованій Конституційним судом редакції Конституції 2004 року, а вже навесні 2011 року, як це передбачено в Основному законі у редакції 1996 року, що набрав чинності після цього рішення КС.

Проте, в самій Партії регіонів на сьогоднішній день поки не сформована єдина думку щодо дати виборів. Як заявив народний депутат Сергій Ківалов, Верховна рада уповноважена працювати повний п'ятирічний термін - до 2012 року включно.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Верховна рада попросила Конституційний Суд оцінити відповідність Основному Закону законопроекту про зміни до Конституції дат виборів президента, парламенту і місцевих органів влади. Депутати запропонували провести вибори до Верховної ради в останню неділю жовтня 2012 року, в той час як за чинною Конституцією голосування має відбутися у березні 2011-го.

Читайте також:

Представник Януковича: вибори в Раду відбудуться навесні 2011 року

Литвин сподівається досидіти у Раді до 2012 року

Уряд переписав законодавство під стару Конституцію

Наступні вибори Ради обійдуться в 1,5 млрд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: