Партія регіонів не хоче ділитися з БЮТ посадами у Раді

Партія регіонів не має наміру віддавати новоствореній опозиції закріплені за нею парламентські комітети.

Створення нової коаліції спричинить зміну керівництва половини парламентських комітетів. Нова опозиція розраховує очолити 10 комітетів Ради. Втім, Партія регіонів готова поділитися лише трьома посадами.

Верховна рада повинна замінити мінімум 12 глав парламентських комітетів. Значна частина цих посад законодавчо закріплена за опозицією. Згідно з законом про регламент Верховної ради, парламентській опозиції надається першочергове право вибору посад голів 10 комітетів. Ключові з них: комітет з питань бюджету, з питань боротьби з організованою злочинністю і з питань регламенту Верховної ради.

Водночас один з представників у Партії регіонів повідомив виданню "Дело", що коаліція має намір віддати парламентській опозиції тільки три комітети, які очолювали регіонали: бюджетний; з питань регламенту і комітет з питань свободи слова.

Ротації в парламенті стали неминучими після того, як низка парламентаріїв пішла з Ради в Кабінет міністрів і Адміністрацію президента. Так, призначений прем'єр-міністром Микола Азаров звільнив місце глави комітету з фінансів і банківської діяльності. Недавній глава комітету з питань АПК Микола Присяжнюк проміняв парламентське крісло на міністерське. А заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман звільнила місце керівника комітету з питань свободи слова. Щоправда, цієї посади їй довелося б позбутися у будь-якому випадку. Згідно з законом про регламент Верховної ради, парламентській опозиції надається першочергове право вибору посад голів 10 комітетів, і комітет з питань свободи слова входить до цього переліку.

Також у число "опозиційних" входять комітети з бюджету, з регламенту, з питань прав національних меншин і міжнаціональних відносин, соціальної політики і праці, науки і освіти, охорони здоров'я, правосуддя, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, економічної політики, боротьби з організованою злочинністю. Сім з них, окрім вже вказаного комітету зі свободи слова, очолюють представники нинішньої коаліції - від Партії регіонів, Блоку Литвина, комуністів.

Після входження цих політичних сил до більшості і офіційного проголошення Блоком Юлії Тимошенко про перехід в опозицію повинна відбутися передача посад, як того вимагає закон про регламент.

За словами члена регламентного комітету Сергія Саса, до переліку слід додати також комітет з питань паливно-енергетичного комплексу і ядерної політики, який очолює Микола Мартиненко. Згідно з законом про комітети Верховної ради, керівники фракцій (Мартиненко очолює фракцію НУ-НС) не можуть суміщати їх з управлінням комітетами.

Водночас говорити про те, хто стане новими главами комітетів, поки зарано. За словами члена комітету з питань АПК Романа Ткача, спочатку депутати повинні визначитися, в якому форматі існуватиме опозиція. Згідно із законом, вона може бути представлена лише в однині. Цю нішу вже зайняв БЮТ. Фракції блоку НУ-НС тепер доведеться приєднуватися до опозиції, яка представлена БЮТ "поштучно", окремими депутатами. Або змінювати регламент парламенту, щоб бути окремою опозиційною силою. Ткач говорить, що ініціатива підкоригувати регламент і вирішити співіснування одразу кількох опозицій в парламенті є.

Якщо депутати підтримають зміни, то "опозиційні" комітети доведеться ділити на двох: БЮТ і НУ-НС. Депутати запевняють, що це питання має вирішитися до Великодня. Тільки після визначеності з тим, хто є опозицією, можна буде говорити про кадри.

Читайте також:

Тігіпка названо претендентом на посаду глави Партії регіонів

У ПР пожалкували, що призначили Могильова головою МВС

"Регіонали" обрали собі нового лідера

Колишні колеги Азарова назвали його "добрим, жорстким мужиком"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: