Партія регіонів поставить свого генпрокурора

В кулуарах правлячої Партії регіонів вже почався неформальний кастинг кандидатів на посаду глави ГПУ.

У Партії регіонів почалася боротьба за посаду керівника Генпрокурори. Частина впливових "регіоналів" не проти, щоб в кріслі залишався нинішній генпрокурор Олександр Медведько, термін повноважень якого спливає в листопаді, а частина лобіює своїх кандидатів.

В кулуарах правлячої Партії регіонів вже почався неформальний кастинг кандидатів на посаду. Свого апогею кадровий конкурс досягне восени, коли депутати повернуться на роботу до парламенту, а президент остаточно визначиться: хоче він бачити в кріслі генпрокурора знову Медведька або бажає віддати цей пост новій людині.

Адже якщо ще місяць тому джерела в Генпрокуратурі стверджували, що президент висловив твердий намір не залишати Медведька на другий термін, то зараз ситуація дещо помінялася. Деякі впливові парламентарі з Партії регіонів вважають, що Олександр Медведько має усі шанси залишитися біля керма прокуратури.

"Ми багато сперечалися про того, хто повинен змінити Медведька, але так і не досягли консенсусу. Схоже, президент залишить його, щоб уникнути розколу всередині команди", - повідомило джерело в адміністрації президента. "Ми бачимо Медведька на посаді генпрокурора, при ньому стабільність", - додав глава регламентного комітету Верховної ради Володимир Макєєнко.

Народний депутат від Партії регіонів Дмитро Притика також стверджує, що був би радий, якби Олександр Медведько продовжував очолювати Генпрокуратуру. Солідарний з ним і соратник по фракції Сергій Ківалов. "Я думаю, якби президент зробив подання на Медведька ще на п'ять років, це не було б помилкою", - підкреслив він.

Проте в таборі "регіоналів" є і супротивники Медведька. Якщо президент дослухається до їх аргументів, то найбільші шанси очолити ГПУ мають двоє претендентів. Перший - нинішній перший заступник генпрокурора, близький друг глави держави Віктор Пшонка. Другий – заступник голови адміністрації президента Геннадій Васильєв, який вже працював генпрокурором за часів президента Кучми. Обидва кандидати мають впливову підтримку в правлячій коаліції.

Водночас впливові регіонали неохоче коментують можливість призначення на цю посаду інших кандидатів. "Для мене усі троє - і Медведько, і Пшонка, і Васильєв - в одній ваговій категорії. Вони рівноцінні, і країна не програє, якщо хтось один з них очолюватиме Генпрокуратуру в наступні п'ять років", - дипломатично оцінив шанси конкурентів Притика.

Проте не усі в Партії регіонів дотримуються такої самої думки. Приміром, народний депутат Іван Мирний вважає, що Медведьку пора на заслужений відпочинок. "У людини сплив термін повноважень, я б на його місці сам пішов. Я думаю, що Пшонка і Васильєв - два найбільш реальних кандидата. Я навіть не знаю, кому віддав би перевагу, мені обоє подобаються", - запевнив Мирний.

За інформацією видання "Дело", найбільші шанси в прокурорському змаганні має Пшонка. Про те, що Геннадій Васильєв не впевнений у своїх силах, говорить і той факт, що приступивши до роботи в адміністрації президента чотири місяці тому, він досі не здав депутатський мандат, і може у разі програшу в боротьбі за пост генпрокурора знову повернутися працювати до парламенту.

Високопоставлене джерело в Генпрокуратурі також повідомило, що в останню мить в боротьбу за пост генпрокурора активно включився Святослав Піскун. "Він намагається домовитися з групами Ахметова і Азарова, зустрічається з їх лідерами, вмовляє", - запевнило джерело. Сам Піскун категорично заперечив цю інформацію. "Боже, упаси, навіщо мені це треба!? Я ж народний депутат", - переконує Піскун.

Ще одним кандидатом, якому донедавна приписували бажання очолити Генпрокуратуру, є нинішній заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. Джерела видання "Дело" зазначали, що його активно лобіюють заступники глави Адміністрації президента Олена Лукаш і Андрій Портнов. Проте пізніше в оточенні Кузьміна повідомили, що в нього немає таких планів. "Кузьмін повернув собі повноваження з контролю над Головним управлінням по розслідуванню особливо важливих справ. Йому краще співпрацювати з лояльним генпрокурором, ніж самому фігурувати на цій політичній посаді", - запевнило джерело, близьке до Кузьміна.

Читайте також:

Янукович нагородив Медведька орденом Ярослава Мудрого

Генпрокуратура не змогла довести причетність депутатів до "справи педофілів"

Генпрокурор призначив собі нового заступника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: