Партія регіонів взяла під контроль ключові виборчкоми

Партія регіонів поставила своїх людей керувати більшістю ключових територіально-виборчих комісій на місцевих виборах.

27 з 50 ключових територіально-виборчих комісій очолили представники Партії регіонів. У той же час, партії "Батьківщина" у цьому топ-50 дісталося лише 8 керівних постів. Про це пише тижневик "Коментарі:".

Всього на керівні посади в тервиборчкомах призначені 2010 людей. З цих двох тисяч значення мають 50 людей - це керівники комісій в АР Крим, областях, обласних центрах, Сімферополі та Севастополі.

"Саме рішення цих 50-ти комісій буде визначальним при підрахунку і визначенні результатів голосування у найпопулярніші місця - обласні ради, міськради обласних центрів, кримський парламент і міськраду Севастополя. Ними ж будуть встановлені прізвища нових мерів ключових міст", - відзначає видання.

Більше половини у цьому топ-50 складають представники ПР - їх 27 людей. "Регіонали" можуть розраховувати також на дружню допомогу семи керівників ТВК від литвинівської Народної партії і по одному від КПУ, СДПУ (о) і ХДС (який з недавнього часу залежить від думки нардепа-коаліціанта Давида Жванії).

"Батьківщина" змогла отримати крісла керівників у восьми облвиборчкомах і ТВК обласних центрів. До них можна умовно приплюсувати трьох голів ТВК від УСДП, що входить до БЮТ, і, можливо, одного висуванця УРП "Собор".

Видання відзначає, що сили, що входять в парламентську коаліцію, також отримали можливість визначити більшість членів у ключових ТВК. Рекордсменом стала КПУ, яка може провести в "золоті" комісії 150 своїх представників, обігнавши "регіоналів" на одного члена виборчкому. Доля виявилася прихильна і до Народної партії - 145 людей.

Партія Юлії Тимошенко отримала можливість провести 81 представника в ключові ТВК, однак вона теоретично може добрати за допомогою інших, лояльних до неї політсил. На боці "Батьківщини" можуть грати 36 представників ПРП, очевидно, частина з 33 представників від УСДП, можливо, 25 від Народного Руху, 11 від Європейської партії.

Тим часом, пише видання, члени тервиборчкомів від ХДС з причини "фактора Жванії", мабуть, відкрито опиняться на стороні ПР - їх у першорядних ТВК 24 людини. "Нардеп від НУ-НС Павло Жебрівський, який очолює партію "Українська платформа", може спробувати перевести свій актив у виборчкомах в грошовий еквівалент (а тільки в ключових комісіях 20 представників цієї політсили).

Немає ясності, кому віддадуть перевагу прихильники Партії зелених України і УНП (12 і 18 представників в ключових ТВК відповідно). Щоправда, можна згадати, що, приміром, на Львівщині представники УНП керують кількома райдержадміністраціями і не відчувають жодного тиску з боку "біло-блакитних", пише видання.

Читайте також:

"Батьківщина" звинуватила владу у масовому нищенні своїх білбордів

Рейтинг Януковича впав на 20%

"Батьківщина" збирається зірвати вибори у двох областях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: