Партія регіонів закликала перекроїти Україну за російським зразком

У Партії регіонів стверджують, що Україну можна врятувати від розвалу, лише перетворивши її на федеративну державу.

Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко не бачить іншої альтернативи розвитку української держави, ніж її федералізація.

Про це йдеться в опублікованій в газеті "Голос України" статті депутата "Федеративна Україна: безальтернативна альтернатива розвитку української держави".

Зокрема, пропозицію федералізувати Україну, представник Партії регіонів обґрунтовує тим, що Україна вже і так розколота: "Вже зараз етнічні та соціокультурні відмінності між регіонами, часто через непродуману і в більшості провокаційну політику центральної влади, переростають в соціальні конфлікти та відцентрові тенденції на економічному, культурному, мовному, етнічному та релігійному ґрунті".

Як пише Колесніченко, "сєверодонецькі з’їзди еліт східної та південної України 2004 і 2008 років, позиція західноукраїнських обласних рад відносно результатів виборів президента України в 2004 році, результати майже всіх виборчих кампаній та опитувань в Україні свідчать про реальне існування регіонального поділу та суттєвих відмінностей між адміністративно-територіальними одиницями в Україні".

"У такій ситуації, можливим варіантом розв’язання цього сонму проблем може стати саме децентралізація влади… та перебудова України на федеративних засадах", - говориться у статті.

Далі регіонал Колесніченко відзначає, що "територія федеративної держави складається з територій суб’єктів федерації та інших державних утворень. Разом з тим федерація – це єдина, цілісна держава зі спільними збройними силами, грошовою одиницею, фінансовою та податковою системою".

"У більшості федеративних держав поряд із загально федеральною конституцією і законами діють конституції і закони суб’єктів федерації. До того ж забезпечується верховенство федеральної конституції і федеральних законів".

При цьому Колесніченко підіймає мовне питання – "камінь спотикання", який, за його словами, також штовхає країну до федералізації. Він, зокрема, цитує слова голови комітету зі співробітництва Україна-Бельгія в парламенті Бельгії Маргарет Германс про те, що в жодному разі не можна посягати на культурні, мовні особливості національних меншин, які проживають в Україні. "Я вважаю, вихід із ситуації (для України) – це створення федеративної держави. Вам необхідно поважати культуру і думки одне одного, які задовольнятимуть дві нації, інакше країні доведеться розділитися. Однак розвал держави – не найкращий вихід".

"Наша країна дуже різнобарвна. Напевно, вже час визнати поразку ілюзорної спроби українізації її величезних територій та міст", - заявляє у своїй статті представник Партії регіонів.

Читайте також:

Партія регіонів запропонувала нову коаліцію

Януковича звинуватили у вбивстві Партії регіонів

Партія регіонів пообіцяла Кремлю визнати Абхазію й Південну Осетію

Партія регіонів припинить тринькати бюджетні гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: