Партія регіонів запропонувала бальну систему розподілу посад

Партія регіонів розробила спеціальну систему розподілу влади в країні за бальною системою. Кожна політична сила набирає стільки балів, скільки у нєї народних депутатів.

Для полегшення процесу створення коаліції керівництво Партії регіонів розробило спеціальну, бальну систему. Кожна політична сила набирає стільки балів, скільки у них народних депутатів. Таким чином, усі члени майбутньої коаліції, а їх буде не менше 230, повинні розподілити 230 балів між собою. Зокрема, 172 бали відійдуть Партії регіонів, 27 - комуністів, 20 - Блоку Литвина. Решта бали розподіляться між учасниками, що залишилися коаліції, які не змогли увійти до неї всією фракцією.

Ніхто з керівників Партії регіонів не підтвердив, але і не спростував цю інформацію. "Я це питання не коментую", - заявив "регіонал" Володимир Рибак. У Компартії до ідеї розставити людей на посадах за балами поставилися неоднозначно. "Мені нічого не відомо про такий принцип розподілу посад, хоча, звичайно, раніше така система діяла. Наприклад, голова того чи іншого комітету парламенту прирівнювався до посади віце-спікера", - зазначив депутат від КПУ Ігор Калетник.

У той же час він відзначив, що комуністи можуть претендувати на більше, ніж 27 балів, оскільки його фракція в парламенті є найбільш передбачуваною і єдиною у своїх рішеннях. За словами джерел в Компартії, 9 балів у них піде на те, щоб посадити у крісло першого віце-спікера Адама Мартинюка, на посаду міністра охорони здоров'я - Юрія Гайдаєва, а в комітеті лісового господарства залишається Микола Тимошенко. У свою чергу у Блоку Литвина, за умови, що пост спікера збереже Володимир Литвин, залишається лише 10 балів. "Литвинівці" відзначають, що "на здачу" хотіли б отримати для своїх людей кілька посад голів районних адміністрацій. "Я не думаю, що ця система в Партії регіонів впроваджена серйозно, мені здається, вона буде діяти умовно", - зазначив член Блоку Литвина Сергій Гриневецький.

Нагадаємо, Партія регіонів визначила основних претендентів на посади міністрів в новому уряді. У переговорах щодо розподілу портфелів активно беруть участь члени НУ-НС і навіть БЮТ. Конкуренція на ключові посади дуже висока.

Як будуть розподілятися посади

Скільки балів коштує посаду

Віце-прем'єр - 10

Міністр - 10

Спікер парламенту - 10

Губернатор - 6-8 (залежно від області)

Голова райради - 4-7 (залежно від райради)

Скільки балів у партій (Яку кількість балів має у своєму розпорядженні кожна політична сила, яка увійшла до коаліції)

Партія регіонів - 172

Компартія - 27

Блок Литвина - 20

Партія "Єдиний центр" (фракція НУ-НС) - 5

Українська народна партія - 6

Частина БЮТ, проголосувала за відставку уряду Тимошенко - 7

Читайте також:

ПР почала ділити портфелі у новому уряді

ПР висуне Азарова на посаду прем'єр-міністра

Уряд Тимошенко відправлений у відставку

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: