Партія регіонів запровадить в Україні козацьку службу

Парламенту пропонують залучити козацькі формування до забезпечення охорони громадського порядку і держкордону України.

Парламентські фракції Партії регіонів та НУ-НС пропонують Верховній раді запровадити козацьку службу.

Відповідний законопроект про відновлення і розвиток українського козацтва був зареєстрований у Раді 27 травня.

Проектом пропонується визначити, що козацька служба - це діяльність козацьких організацій та їхніх об’єднань на основі угод про співпрацю між козацькими організаціями і центральними і місцевими органами виконавчої влади, державними організаціями, органами місцевого самоврядування.

Ці угоди мають передбачати участь козацьких формувань у забезпеченні охорони громадського порядку і держкордону України, ліквідації надзвичайних ситуацій, військово-патріотичному вихованні молоді, підготовці допризовників до служби в Збройних силах.

Основні положення законопроекту також визначають принципи і порядок створення козацьких організацій та їх об’єднань, засади їх діяльності, вимоги для членства в цих організаціях, порядок співпраці центральних і місцевих органів виконавчої влади з козацькими організаціями та їх об’єднаннями.

Згідно з текстом законопроекту, козацька організація - громадська некомерційна організація, що об’єднує громадян України на основі єдності інтересів для реалізації та захисту своїх прав і свобод та задоволення інтересів з відродження історичних, патріотичних, культурних, духовних і моральних традицій українського козацтва.

Такі організації мають право на добровільних засадах створювати або вступати між собою в об’єднання, підписувати між собою угоди про співпрацю і взаємодопомогу.

Проектом закону також пропонується визначити статус і завдання Ради українського козацтва як консультативно-дорадчого органу при президентові, передбачається діяльність відповідних рад на регіональному рівні.

Також пропонується встановити, що козацькі організації не рідше ніж один раз на 5 років 14 жовтня - в день українського козацтва - проводять Велику всеукраїнську козацьку раду для вирішення питань розвитку козацького руху.

На цій раді може бути обраний гетьман України, який здійснюватиме свою діяльність на громадських засадах.

Нагадаємо, раніше запровадити козацьку службу парламенту пропонував колишній президент Віктор Ющенко. Проте його законопроект був відкликаний з Ради у зв’язку зі вступом на посаду президента Віктора Януковича.

Читайте також:

Ющенко прирівняє козаків до міліції, прикордонників та рятувальників

Янукович пообіцяв надати козакам офіційний статус

Ющенко пропонує кожні 5 років обирати гетьмана України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: