Партія регіонів: зробити російську мову державною неможливо

У ПР зазначили, що розділ Конституції, який визначає українську мову як єдину державну, можна змінити лише на всеукраїнському референдумі.

Вадим Колесніченко
УНІАН
Вадим Колесніченко
Надання російській мові статусу другої державної неможливе через відсутність закону про всеукраїнський референдум.

Про це заявив депутат Верховної ради від Партії регіонів, керівник громадського руху "Російськомовна Україна" Вадим Колесніченко.

"На сьогодні надання російській мові статусу державної технічно й практично неможливе. Немає закону про референдум, а це питання має бути ініційоване виключно тільки через всеукраїнський референдум. Це розділ Конституції, що міняється тільки на референдумі", - сказав він.

З його слів, 8 липня Комітет міністрів Ради Європи схвалив першу періодичну доповідь і рекомендації про застосування в Україні положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Депутат зазначив, що, відповідно до неофіційного перекладу його організації, Рада Європи констатувала неналежний статус російської мови в Україні й необхідність його підвищення з урахуванням ролі в суспільстві.

Крім цього, з його слів, у доповіді вказано на вимогу до Кабінету міністрів вжити термінових заходів для забезпечення широкого застосування регіональних мов або мов меншин у кінематографі, телебаченні й радіомовленні, державному й адміністративному діловодстві, в освітньому процесі.

При цьому, з його слів, у рекомендаціях немає положення про доцільність надання російській мові статусу другої державної. Колесніченко підкреслив, що для виконання відповідних рекомендацій експертів Ради Європи необхідно прийняти базовий закон про мови.

При цьому він зазначив, що відповідний законопроект, автором якого є голова парламентської фракції ПР Олександр Єфремов, усе ще не зареєстрований у Раді через вимоги регламенту.

З його слів, у Раді вже зареєстровано кілька законопроектів із цього питання, що не дозволяє, відповідно до регламенту, реєструвати новий законопроект.

Також депутат підкреслив необхідність прийняття закону "Про імплементацію Європейської хартії регіональних мов і мов меншин", без якого, з його слів, хартія фактично не діє на території держави.

Як відомо, у червні депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко висловив упевненість, що внаслідок ухвалення базового закону про мови, який зараз розробляється в фракції ПР, російська мова отримає регіональний статус по всій території України.

Водночас, заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман заявила, що Верховна рада зможе зробити російську мову другою державною в Україні, коли в парламенті буде більшість із 300 депутатів, які розділятимуть позицію Партії регіонів.

Герман зазначила, що "поки народ не делегував конституційної більшості депутатів, доти ми не маємо права казати, що вся Україна хоче російської мови, як другої державної".

Читайте також:

До кінотеатрів Криму повернули фільми, дубльовані російською мовою

Путін: в Україні практично кожен розмовляє російською

На Донеччині скорочують українські класи в школах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: