Партія регіонів звинуватила Мєдвєдєва у шантажі

"Жодна з договірних з нами сторін не повинна нам диктувати свої неповноцінні для нас умови, перешкоджати і, тим більше, забороняти вести переговори з третіми країнами", - відповіла Мєдвєдєву Партія регіонів.

Заклик президента РФ Дмитра Мєдвєдєва на адресу українського керівництва зробити остаточний вибір на користь Росії або Європейського Союзу є шантажем. Про це заявив народний депутат від Партії регіонів, секретар парламентського комітету з питань правової політики Володимир Толстенко.

"Раніше подібні заяви були з боку і представників ЄС, в яких в ультимативній формі висувалися подібні за стилем і формою вимоги, але тільки зворотного характеру. Україна повинна вибирати: Європа або Росія. Упевнений, що такі заяви з обох боків для нас неприйнятні, недоречні, певною мірою є як з одного, так і з іншого боку тиском на нашу країну, а ще точніше - шантажем", - йдеться в заяві депутата, оприлюдненій прес-службою ПР.

"Ми не хочемо цих протиставлень. Ми хочемо знайти такі формули, які влаштували б нас передусім і влаштували б наших партнерів. Жодна з договірних з нами сторін не повинна нам диктувати свої неповноцінні для нас умови, перешкоджати і, тим більше, забороняти вести переговори з третіми країнами і підписувати з ними угоди і більше того - нас шантажувати", - підкреслив Толстенко.

При цьому він нагадав, що фундаментальною складовою зовнішньої політики України була і залишається стратегія європейської інтеграції. "Водночас Російська Федерація є головним стратегічним партнером України. Наша держава не може будувати стратегічне партнерство з однією стороною за рахунок іншої сторони. Ми повинні вибудовувати відносини з країнами, виходячи з точки зору національних інтересів, на основі добросусідства, укладати взаємовигідні торговельно-економічні угоди, на двосторонній і багатосторонній основах, які дозволять швидшими темпами розвивати економіку України", - зазначив політик.

"Нам потрібні взаємовигідні торговельно-економічні угоди як з ЄС, так і з країнами СНД, Митним союзом, Росією, Білоруссю, Казахстаном. Як заявив президент України Віктор Янукович у щорічному посланні до депутатів Верховної ради, подальший розвиток стосунків України з Митним союзом спиратиметься на нову договірну базу відносно угод про вільну торгівлю і можливу пакетну угоду про співпрацю по формулі "3+1". За його словами, такий формат співпраці з Митним союзом дозволить забезпечити реальний курс на зближення європейського і євроазійського економічних просторів", - резюмував депутат.

Нагадаємо, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв 18 травня заявив, що Україна повинна зробити самостійний вибір щодо вступу до Митного союзу з Росією або приєднання до зони вільної торгівлі з Євросоюзом, відзначивши, що поєднання цих двох процесів неможливе.

Читайте також:

Мєдвєдєв поставив Україну перед вибором: або Росія, або ЄС

Мєдвєдєв і Янукович придумали "Харківські угоди" на дачі

Мєдвєдєв пригадає Україні 9 травня у Львові

ВідеоМєдвєдєв поставив Україну перед вибором: або Росія, або ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: