Партія регіонів звинуватила уряд в корупційних схемах

Депутат від ПР з’ясував, що Кабмін збирається закупити в іноземних компаній медустаткування на мільярд доларів, "таємно, в рамках реалізації корупційної схеми".

Член фракції Партії регіонів у ВР, заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров`я Віктор Корж фактично звинуватив уряд в корупційних схемах.

У своїй заяві він розповів про намірі "таємно, в рамках реалізації корупційної схеми" зробити закупівлі у іноземних компаній на суму більше мільярда доларів для потреб вітчизняної системи охорони здоров`я.

Депутат оприлюднив рішення Кабміну про використання державних коштів на охорону здоров`я.

За інформацією Коржа, 5 серпня уряд прийняв два рішення, які "сміливо можна назвати класичним прикладом корупції і розбазарювання народних грошей".

“Те, що ці документи дотепер ніде не опубліковані, підтверджує, що влада хотіла б зберегти в таємниці цинічну схему розкрадання коштів, які прямують на охорону здоров`я”, – заявив народний депутат.

"Без проведення тендерів, обов`язкових для закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, без жодного обґрунтування необхідності такої закупівлі, без техніко-економічних розрахунків діючий уряд дозволив держпідприємству "Укрмедпостач" Міністерства охорони здоров`я витратити безпрецедентні в історії вітчизняної охорони здоров`я суми – 500 млн євро і 400 млн доларів – на закупівлю медичного устаткування, транспорту і лікарських засобів", – пояснив Корж.

"І все це – в рамках якогось "інвестиційного проекту по проектуванню, будівництву і оснащенню фельдшерсько-акушерських пунктів і сільських амбулаторій»", - обурюється депутат.

Він зазначив, що дані рішення були прийняті без необхідного затвердження Радою, внесення змін в Закон про бюджет, конкурсу та вивчення цінових пропозицій інших постачальників. "Регіонал" назвав постачальниками дві канадські компанії: SNC-Lavalin International Inc., West International Ltd. й австрійську Vamed engineering GmbH & Co CG, уточнивши, що "їх назви нічого не говорять ні учасникам українського медичного ринку, ні медикам, ні фахівцям з медичної техніки".

"Що ж виходить? За якимсь невідомим "інвестиційним проектом", нікому не відомі компанії одержують величезні кошти на поставку до України невідомо чого, і невідомо для чого? Адже визначити потребу сільських лікарень Кабмін доручив міжвідомчій робочій групі всього місяць тому", – заявив нардеп, підкресливши, що уряд виділяє "більше мільярда доларів трьом іноземним компаніям, навіть не знаючи, що насправді необхідне сільській медицині".

Він також підкреслив, що Партія регіонів ініціюватиме розгляд законності вищезазначених урядових ухвал на засіданні профільного комітету ВР і створення спеціальної слідчої комісії для розслідування даного питання.

Читайте також:

"Регіоналам" сподобалася заява Мєдвєдєва

Опитування: Янукович - лідер президентської гонки

Тимошенко забрала гроші в "Мистецького арсеналу" і віддала їх "Феофанії"

Тимошенко чекає на добрий врожай

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: