Партія Ющенка боїться, що Луценко помре до кінця суду

"Наша Україна" зажадала звільнити Юрія Луценка з-під досудового арешту: він потребує негайного лікування.

Партія "Наша Україна" (лідер - попередній президент Віктор Ющенко) оприлюднила звернення до влади з вимогою звільнити екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з-під досудового арешту, зважаючи на важкий стан його здоров'я.

"Згідно з офіційно встановленим медичним діагнозом, Луценко потребує невідкладного стаціонарного лікування. Якщо суд та прокуратура вчергове проігнорують цю ситуацію, то є серйозний ризик, що Луценко просто не доживе до прийняття судового рішення по своїй справі", - йдеться у заяві НУ.

У партії вважають, що ставлення влади до Луценка та інших кримінально переслідуваних опозиційних політиків та екс-урядовців "є абсолютно негуманним і протизаконним".

"Ув'язнення до винесення рішення суду суперечить базовим нормам європейського правосуддя і є нічим іншим як формою політичної розправи та позбавляє обвинувачених права повноцінно відстоювати свої інтереси в суді", - пояснюється у листі.

Раніше сам Луценко, який перебуває під арештом з грудня минулого року, також висловив побоювання за своє здоров'я. Він наголосив, що не збирається використовувати свій діагноз для виходу з тюрми, бо буде звільнений "не через стан здоров'я, а через невинність", але єдиною вимогою назвав "дати можливість отримання необхідного лікування, щоб дожити до цього часу".

Інформація про погіршення стану здоров'я Луценка з'явилася після того, як політик припинив голодування. Лікарі від МОЗ поставили йому діагноз "цироз печінки".

Суд над Луценком відклали до кінця вересня, бо судді пішли у відпустку. Луценку інкримінують зловживання владою під час розслідування справи про отруєння екс-президента Віктора Ющенка, а також звинувачують у призначенні високої пенсії та підвищенні по службі особистого водія. Крім того, слідство вважає, що екс-глава МВС завдав збитків державі в результаті святкування Дня міліції в 2008 і 2009 роках.

Читайте також:

Луценко боїться не дожити до виходу з тюрми

Лікарі поставили Луценку діагноз: "цироз печінки"

Луценко назвав прокурора "Геббельсом хе...вим"

Оприлюднено деталі обвинувачення у справі Луценка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: