Партії "Родина" загрожує заборона через вбивство націоналіста Чайки

СБУ переконана, що на сьогоднішній день є всі підстави для того, щоб заборонити діяльність партії "Родина" на території України.

Служба безпеки України здійснила перевірку на предмет причетності партії "Родина" до вбивства одеського студента-націоналіста Максима Чайки і в даний час відпрацьовує дві версії.

Про це сьогодні на прес-конференції у Києві повідомила начальник прес-центру СБУ Марина Остапенко.

За її словами, зокрема, відпрацьовується версія про можливу причетність керівника партії "Родина" Ігоря Маркова до фінансування об’єднання "Антифашистська дія" ("Антифа") і організації вбивства Чайки.

Крім того, СБУ перевіряє версію вбивства з політичних мотивів, а також інформацію про можливу координацію діяльності "Антифа" іноземними організаціями антиукраїнського спрямування.

Також СБУ звернулася до Міністерства юстиції з проханням перевірити дотримання статуту партією "Родина" і розглянути можливість скасування реєстрації партії.

За словами Остапенко, СБУ переконана, що на сьогоднішній день є всі підстави для того, щоб скасувати реєстрацію партії і заборонити її діяльність на території України.

"СБУ надіслала лист до Міністерства юстиції з пропозицією провести невідкладну перевірку дотримання вимог статуту політичною партією "Родина", джерел її фінансування для початку процедури примусового зняття її з реєстрації", - сказала Остапенко.

"Матеріали свідчать що її (партії "Родина") діяльність шкодить основам національної безпеки держави, громадському порядку і дотриманню прав і свобод громадян", - додала вона.

Нагадаємо, член націоналістичної організації "Січ", 21-річний одеський студент Максим Чайка загинув 19 квітня.

Громадська організація "Вільна Одеса" заявила, що "вбивство сталося під час сутички між молодими українськими патріотами із "Січі" та учасниками так званого руху "Антифа", яким протегує екс-депутат міськради, лідер партії "Родина" Ігор Марков".

Одеські антифашисти в свою чергу стверджують, що на п'ятьох представників руху "Антифа" напали близько 15 людей, зокрема й Чайка, тому їм довелося використовувати ніж і пневматичний пістолет для самооборони.

Крім того, вони заявили, що не мають ніякого відношення до проросійських сил і не є членами жодних політичних партій. Зокрема вони різко заперечують будь-які зв'язки з партією "Родина".

У свою чергу, представники партії "Родина" спроби пов'язати з нею вбивство Чайки назвали відвертою брехнею: "і скінхеди, і "Антифа" - це дві сторони однієї медалі, а всі ці молодіжні угрупування і субкультура є продуктами глибокої деградації нашого суспільства".

Президент Віктор Ющенко 22 квітня звернувся до МВС і СБУ з вимогою ретельного розслідування вбивства студента.

Читайте також:

Тягнибок пообіцяв карати українофобів

Батько вбитого націоналіста просить товаришів сина відмовитися від помсти

Луценко: вбивцю студента-націоналіста затримають через декілька днів

Вбивство студента-націоналіста: нові подробиці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: