Партію майора Мельниченка визнають незаконною

Мельниченко вважає спробу Мін'юсту позбавити його політичну силу посвідчення про реєстрацію політичним замовленням.

Мін'юст просить суд анулювати посвідчення про реєстрацію восьми партій, серед яких партія "Громадський рух України", очолювана майором Миколою Мельниченком, колишнім охоронцем президента Леоніда Кучми. У відповідь Мельниченко звинуватив Мін'юст у переслідуванні його партії з політичних мотивів.

Як розповів міністр юстиції Микола Оніщук, за підсумками планової перевірки виконання закону "Про політичні партії", 8 із 20 перевірених партій не виконали вимогу закону про те, що нові партії мають у шестимісячний термін після створення зареєструвати свої регіональні осередки в не менше, ніж 2/3 областей України.

"У зв'язку з цим ми подали в окружний адміністративний суд Києва подання про анулювання посвідчень про реєстрацію 8 партій", - сказав Оніщук.

Запропоновано анулювати посвідчення партій "Україна майбутнього", "Захист місцевих інтересів народу", "Пробудження", "Народна воля", Партії захисту прав людини, Громадської партії України, Прогресивно-демократичної партії України та партії "Громадський рух України". Усі вони були засновані у другій половині 2008 року.

У Мін'юсті зазначають, що в ГРУ обурювалися проведенням перевірки.

"Але наша позиція юридично чітка: вони порушили закон. 24 квітня 2009 року, у день, коли спливає шестимісячний термін із моменту реєстрації партії, вони не створили необхідної кількості регіональних структур", - сказали в Міністерстві.

У Мін'юсті також повідомили, що на момент створення ГРУ її лідером був мешканець міста Рівне Олександр Тарасюк. Пізніше партію очолив екс-майор держохорони Микола Мельниченко, але ця зміна поки не зареєстрована в Мін'юсті.

Мельниченко ж каже: "Я знаю, що Мін'юст подав на нас до суду, але цей позов безпідставний. На сьогодні в нас зареєстрована 21 обласна організація".

Він визнав, що на 24 квітня необхідна кількість обласних організацій ще не була створена, але заявив, що це порушення відбулося з вини Мін'юсту.

"Обласні управління юстиції затягували реєстрацію наших регіональних організацій – нам декілька разів відмовляли, розглядали заявки по два-три місяці. Наприклад, були проблеми з реєстрацією організації в Житомирі", - каже він.

"Це – політичне замовлення. Нашу партію хочуть позбавити посвідчення, щоб ми були змушені реєструватися заново і не змогли взяти участь у позачергових парламентських виборах, які можуть відбутися в 2010 році", - вважає Мельниченко.

Директор департаменту легалізації Мін'юсту Олена Семеркіна каже, що представники ГРУ не зверталися до них із офіційними скаргами про те, що їхню реєстрацію затягують: "Із цього можна зробити висновок, що проблем не було".

Читайте також:

Майор Мельниченко заявив, що готує повстання проти влади

Мельниченко готовий стати президентом і лити кров

Мельниченко зібрався у президенти

Мельниченко: Литвин наказав Пукачу "мочити" Ґонґадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: