Партію "Вперед, Україно!" перейменують у "Народну самооборону"

Головою партії, скоріше за все, стане Юрій Луценко.

Партія "Вперед, Україно!" імовірно буде перейменована у "Народну сомооборону". Про це заявив в.о. голови партії Олег Новіков. З'їзд політичної сили відбудеться 4 квітня в Києві.

"Я був ініціатором перейменування партії в ''Народну самооборону'' ще в травні минулого року і постійно агітую за це, - сказав пан Новіков, додавши, що "на сьогоднішній день ніхто не може дати стовідсоткової гарантії, що це станеться".

На з'їзді також має бути прийняте рішення про те, що лідером цієї політичної сили стане міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, повідомляє "Комерсант-Україна". Проте Новіков категорично це спростував. "Це неможливо лише з однієї причини – Юрій Віталійович є главою МВС, а чинне законодавство забороняє держслужбовцям силових відомств очолювати які-небудь партійні структури. Не варто йти невірним шляхом ''Нашої України'', що оголосила президента своїм головою", - пояснив пан Новіков.

Тим часом одне з джерел стверджує, що лідером НС буде саме Юрій Луценко: "Він створив ''Самооборону'' і має повне право її очолити". Варто відзначити, що в січні він неодноразово заявляв, що НС як суспільний рух вичерпав себе.

В оточенні глави МВС упевнені, що нова партія складатиметься не лише з членів "Вперед, Україно!" – до неї ввійдуть і представники партії Християнсько-демократичний союз (ХДС), з якою НС в однойменному блоці йшла в 2007 році на дострокові парламентські вибори.

Організатори перетворень в партії розраховують на те, що її кістяк складуть саме народні депутати, вибрані за квотою "Народної самооборони". Як відомо, у Верховній раді їх 18. "Зараз зі всіма депутатами ведеться роз'яснювальна робота, що всі вони повинні стати членами партії ''Народна самооборона'' і тим самим почати дотримувати партійну дисципліну", - розповіло джерело. Цю інформацію підтвердив Олег Новіков.

Втім, ініціатива по залученню в партію "Народна самооборона" 18 депутатів може залишитися нереалізованими. Як відомо, депутатами від НС є два члени ХДС – голова партії Володимир Стретович і його перший заступник Володимир Марущенко. "Зараз з ними йдуть переговори. Пан Стретович повідомив, що не збирається розпускати ХДС і, відповідно, вступати в "Народну самооборону": "Якщо мої колеги вважають, що їх ідеологія матиме попит, то я побажаю їм успіху і спостерігатиму за діяльністю чергової партії, але свою розпускати не буду".

Нагадаємо, що Олег Новіков також повідомляв, що "Народна самооборона" пропонує депутатам, які можуть бути виключені з партії "Народний Союз Наша Україна", вступити в свої лави.

"Якщо ж депутати "Нашої України", можливо, захочуть перейти до "Народної самооборони" - це особиста справа кожного. Ласкаво просимо! Ми завжди раді людям, які зуміють привнести щось нове, корисне до нашого руху", - стверджує він.

Читайте також:

Луценко готовий "підібрати" депутатів, яких "вижене" Ющенко

У Луценка стверджують, що "Нашу Україну" без грошей залишив Балога

Ющенко готує свою партію до об'єднання з партією Балоги

Останній суд закрив проти Луценка всі справи
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: