Парубій розповів, коли та де планують провести Об'єднавчий собор

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Спікер Верховної Ради вважає, що собор відбудеться незадовго після Синоду Вселенського патріархату.

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що Об'єднавчий собор Української православної церкви має відбутися вже на початку грудня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на слова спікера під час засідання погоджувальної ради парламенту.

"27-29 листопада в Стамбулі відбудеться Синод Вселенського патріархату, який затвердить текст Томосу для православної церкви в Україні. Це відкриває шлях для всеукраїнського Архієрейського Об’єднавчого собору в Києві. Попередньо планується, що він відбудеться на початку грудня", - сказав Парубій.

Він також додав, що собор планують провести в Києві.

Нагадаємо, що 19 листопада Вселенський патріархат підтвердив свої наміри надати Українській церкві Томос та офіційно анонсував 
проведення Об'єднавчого собору в грудні.

Раніше, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

15 жовтня, Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським.

Залиште свій коментар

Вибір редакції