Парубій визнав існування таємних домовленостей з патріархом Варфоломієм про українську церкву

Розголошувати всі рішення зарано, інтригує голова парламенту.

У 18-мільйонному Стамбулі, колишньому Константинополі, у церкві святого Миколая на березі затоки Золотий ріг відбулося богослужіння для українців. На молитві за спокій душ жертв Голодомору були присутні посол України в Туреччині, голова Верховної Ради та народні депутати України, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Після панахиди вся делегація пішки вирушила до Константинопольської Патріархії, де українців уже чекав владика Варфоломій – перший за честю православний архієрей світу з історичним титулом "архієпископ Константинополя-Нового Риму і Вселенський патріарх". У його кабінеті відбулася 2-годинна розмова з гостями. Спілкування тривало за зачиненими дверима, однак за його підсумками патріарх сказав надзвичайно теплі слова на адресу нашої держави. "Я благословляю Україну, український народ. Ми вас любимо, ми вами захоплюємося і ми вас благословляємо як материнська церква", - заявив владика Варфоломій.

ВідеоВселенський патріарх Варфоломій благословив Україну

Голова Верховної Ради Андрій Парубій не приховував, що під час аудієнції йшлося про віру і єдину українську помісну церкву. Домовленностей досягнуто багато, але розголошувати їх не час. "Певний пакет наших домовленностей ми узгодили, що він не буде озвучений. А ми просто будемо його виконувати, щоб не перешкодити на тому шляху. Ми знаємо, як багато є противників і ворогів в об'єднання українців в єдину помісну церкву. Ми знаємо, які величезні зусилля робить Кремль, щоб цього не відбулося", - наголосив керівник українського парламенту.

Парубій запросив патріарха Варфоломія відвідати Україну, і той відповів, що сподівається знову побачити українську землю, куди саме з Константинополя більше тисячі років тому прийшла християнська віра. Тепер саме з Константинополя українці очікують і звістку про творення канонічно визнаної помісної церкви.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: