ПАРЄ не позбавила делегацію України повноважень

Українська делегація, згідно з правилами ПАРЄ, не брала участі в голосуванні.

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не позбавила делегацію України повноважень, оскільки очікує на роз’яснення Європейського суду з прав людини щодо обрання суддів до цього органу.

Про це йдеться у схваленій сьогодні на сесії ПАРЄ доповіді про перегляд повноважень української делегації у зв’язку із наявністю суттєвих причин, підготовленому депутатом зі Швейцарії Діком Марті.

“За” проголосували 39 депутатів, проти – 11 і один утримався.

Українська делегація, згідно з правилами ПАРЄ, не брала участі в голосуванні.

"Асамблея вирішила не анулювати і, таким чином, підтвердити повноваження української парламентської делегації, розуміючи, що Україна здійснить без подальших затримок усі необхідні кроки для завершення обрання судді Європейського суду з прав людини від України, відповідно до її зобов’язань в рамках Конвенції та Статуту організації, а також відповідно до консультативного висновку Європейського суду з прав людини, коли він з’явиться2, – йдеться у документі.

У резолюції також зазначається, що Україна вирішила звернутися до Суду з прав людини за роз’ясненнями щодо права країни на відкликання переліку з трьох кандидатів на посаду судді та заміну його іншим переліком.

У проекті рекомендацій до резолюції також міститься звернення до Комітету Міністрів Ради Європи з пропозицією намагатися якомога швидше отримати роз’яснення суду, які, при цьому, мають, на переконання депутатів ПАРЄ, стосуватися не лише права країни на відкликання старого та подання нового переліку кандидатів, але й права ПАРЄ відмовитися приймати новий перелік, а також наполягання на внесенні третьої кандидатури до нього.

В ході розгляду питання депутати схвалили поправку, згідно з якою ПАРЄ висловила переконання в тому, що блокування українською владою вибору суддів, ненадання третьої кандидатури і призначення судді, “ставить під питання виборчу компетенцію Асамблеї, яка передбачена Європейською Конвенцією з прав людини”.

Нагадаємо, раніше голова української делегації ПАРЄ Іван Попеску повідомив журналістам, що ПАРЄ може позбавити українських представників повноважень, якщо Україна нарешті не визначиться, хто з кандидатів гідний представляти її інтереси в Європейському суді. Європейці не збагнуть, який з двох поданих списків українських кандидатів є легітимним.

Читайте також:

Білорусі дозволили повернутися в ПАРЄ

Україну не позбавлять повноважень в ПАРЄ, - експерт

ПАРЄ може позбавити Україну права голосу

Європа похвалила Конституцію Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: