ПАРЄ підтримала резолюцію щодо демократії в Україні

У ПАРЄ зазначили, що за довгий час це перша резолюція прийнята абсолютною більшістю.

Резолюція Асамблеї про "Функціонування демократичних інституцій в Україні" була підтримана 102 голосами з 109. Один голос - проти. У ПАРЄ зазначили, що за довгий час це перша резолюція прийнята абсолютною більшістю.

"Асамблея висловлює свою стурбованість зростаючою кількістю обвинувачень та достовірних повідомлень про те, що демократичні свободи та права, такі як право на зібрання, право на свободу висловлювань та свободу медіа, опинились останнім часом під тиском", - написано в документі.

ПАРЄ визнала неприпустимим для демократичного суспільства втручання секретних служб та правоохоронних органів в роботу журналістів та ЗМІ і закликала владу здійснити всі необхідні заходи для захисту свободи ЗМІ та плюралізму.

"Асамблея закликає владу повністю розслідувати всі повідомлення про порушення прав та свобод та виправити всі виявленні порушення", - написано в документі.

У документі також міститься заклик до влади уникати будь-якого призначення на керівні посади, і зокрема, в правоохоронні органи та органи юстиції людей, призначення яких може привести до конфлікту інтересів.

Депутати також закликали Верховну Раду схвалити закон про мирні зібрання.

Крім того, ПАРЄ закликала Україну не допустити монополізації влади. Депутати висловили розуміння концентрацією владних повноважень, однак зазначили, що така концентрація припустима лише за умови дотримання демократичних принципів.

Депутати також висловили переконання в тому, що політична стабільність в країні може бути досягнута лише шляхом конституційної реформи.

ПАРЄ також висловила стурбованість тим, яким чином влада України проводить реформи, вважаючи, що це може негативно вплинути на повагу до демократичних принципів та на якість самих реформ.

Депутати Асамблеї наголосили, що реформи, необхідні Україні в тому числі для виконання її зобов'язань, можливі лише, якщо вони ґрунтуються на широкому політичному консенсусі та громадській підтримці.

В Асамблеї також закликали парламент України схвалити якомога швидше новий закон про громадську прокуратуру після консультацій з Венеціанською комісією.

ПАРЄ зазначила, що нинішня діяльність прокуратури України не відповідає європейським стандартам, а її повноваження значно перевищують необхідні в демократичній країні.

Читайте також:

Європа сумнівається в законності місцевих виборів в Україні

Європа більше не вірить, що Україна хоче вступити в ЄС

Європа відзначила недосконалість виборчих законів України

У ПАРЄ підтримали українські реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: