ПАРЄ: з Луценком і Тимошенко поводяться законно

Глава Парламентської Асамблеї Ради Європи порадив українським політикам не втручатися в процес розслідування справ, порушених проти екс-урядовців.

Президент ПАРЄ Мевлют Чавушоглу вважає, що дії щодо представників опозиції в Україні, зокрема справи проти колишнього глави МВС Юрія Луценка і екс-прем'єра Юлії Тимошенко, знаходяться в рамках закону.

"Це результат розслідування і те, що зараз відбувається, знаходиться в рамках закону. Я вважаю, що політики не повинні впливати на процес розслідування", - сказав Чавушоглу у відповідь на запитання, чи бачить він політичні репресії щодо представників опозиції в Україні.

Глава ПАРЄ повідомив, що під час засідання постійного комітету ПАРЄ у Верховній раді в п'ятницю представники Асамблеї запитували міністра закордонних справ Констатина Грищенка про ситуацію навколо опозиції в Україні, зокрема, щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

"Грищенко у своїй відповіді розважливо пояснив, розтлумачив, що події розвиваються в рамках закону, і ми всі повинні дочекатися закінчення розслідування", - зазначив Чавушоглу.

Він також підкреслив, що Україна повинна виконати всі зобов'язання перед ПАРЄ, "так само як і всі інші країни-члени Ради Європи".

"На рівні президента мають бути організована координація проведення реформ, прийняття антикорупційних заходів, прийняття низки законів. Ми очікуємо від України конкретних результатів у проведенні цих процесів", - сказав президент ПАРЄ.

Він підкреслив, що зараз Україна "більш ніж відповідальна, оскільки вона головує в Комітеті Міністрів Ради Європи".

Нагадаємо, зараз в Україні розслідується низка справ, порушених щодо колишніх чиновників. Найгучніші з них - справа екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який зараз перебуває в СІЗО, і справа колишнього прем'єра Юлії Тимошенко, яка перебуває на підписці про невиїзд. Представники опозиції заявляють, що це політичні переслідування.

Читайте також:

Європа: Україна провалила боротьбу з корупцією

Луценка посадять на 8 років

Пшонка розповів, хто видав санкцію на затримання Тимошенко

Правозахисники: в Україні з правами людини зовсім погано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: