ПАРЄ закликала Україну реформувати СБУ

Парламентська асамблея ради Європи вимагає від України анулювати право СБУ проводити звичайні кримінальні розслідування.

Парламентська асамблея ради Європи (ПАРЄ) заявила про глибоку стурбованість у зв'язку з переслідуваннями в Україні представників громадянського суспільства і політичних активістів з боку Служби безпеки України.

Відповідну заяву підтримали напередодні 29 депутатів, що представляють в ПАРЄ різні країни Ради Європи.

"Ми підкреслюємо необхідність реформувати Службу безпеки, зокрема анулювати право Служби безпеки України (СБУ) проводити звичайні кримінальні розслідування, про що згадується в Резолюції Асамблеї 1755 (2010)", - сказано в заяві, текст якої цитує прес-служба асамблеї, пише ЛIГАБiзнесIнформ.

Автори документа також підкреслюють неприйнятність затримань в Україні великої кількості опозиційних політиків, колишніх членів уряду за звинуваченнями, які є, по суті, політичними. На думку депутатів, в Україні де-факто криміналізуються попередні політичні рішення, незалежно від їхньої якості.

"Розслідування політичних рішень є винятковою прерогативою парламенту", - сказано в заяві.

"В демократичному суспільстві і у владі, і в опозиції повинна бути можливість вільно висловлювати свою позицію, як на національному, так і міжнародному рівні. Обмеження пересування, введені проти великої кількості провідних діячів опозиції на вельми сумнівних підставах, є неприйнятними для справді демократичного суспільства" , - сказано в документі.

На їхнє переконання, нинішнє головування України в Комітеті міністрів покладає на українську сторону обов'язок бути прикладом у дотриманні високих стандартів.

"Якщо це дійсно так, то такі лідери опозиції, як Юлія Тимошенко, повинні мати можливість вільно відвідувати Страсбург для участі в сесії Асамблеї. Ми закликаємо доповідачів Моніторингового комітету зробити ці питання пріоритетними під час їхнього наступного візиту і відзвітувати перед Асамблеєю", - заявили депутати ПАРЄ.

Раніше повідомлялося, що Віктор Янукович закликав ЄС не тільки слухати опозицію, а вивчати реальну ситуацію в Україні.

Читайте також:

У Страсбурзі євродепутатів попросили не ставити Януковичу незручних запитань

Європа спростувала запрошення Тимошенко до Страсбурга

ПАРЄ: з Луценком і Тимошенко поводяться законно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: