ПАРЄ: визнання Голодомору геноцидом українців - політичний проект Ющенка

Голова російської делегації в ПАРЄ Костянтин Косачов назвав визнання Голодомору геноцидом українців політичним проектом Віктора Ющенка.

Оголошення Голодомору геноцидом українського народу було політичним проектом колишнього президента України Віктора Ющенка.

Про це заявив глава російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Костянтин Косачов.

Як повідомлялося раніше, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) відмовилася визнати Голодомор геноцидом українського народу.

Асамблея дійшла висновку, що в результаті масового голоду, викликаного навмисними діями і політикою радянського режиму, постраждали мільйони людей в Білорусі, Казахстані, Молдові, Росії та Україні.

При цьому депутати ПАРЄ зазначили, що в Україні, яка постраждала найбільше від насильницької колективізації, Голодомор був визнаний геноцидом рішенням Верховної ради.

Нагадаємо, що президент Віктор Янукович виступив у Страсбурзі напередодні ухвалення резолюції. Він заявив, що Голодомор не можна визнавати геноцидом українців. "Це була трагедія, спільна трагедія держав, що входили до СРСР”, - сказав він.

Заява Януковича викликала обурення в партії екс-президента Віктора Ющенка, який, як відомо, послідовно проводив політику задля визнання міжнародною спільнотою Голодомора геноцидом українського народу.

В "Нашій Україні" наголосили, що "лише глибоко неосвічена людина, яка не любить свою країну та не знає її законів, могла заявити подібне публічно", і звинуватили Януковича у порушенні закону "Про Голодомор" від 28 листопада 2006 року, перша стаття якого стверджує: "Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом Українського народу".

Читайте також:

Європа не визнала Голодомор геноцидом українців

Янукович не вважає Голодомор геноцидом українців

У Києві Леніна поставили навколішки перед пам'ятником жертвам Голодомору

Ющенко зобов’язав іноземних лідерів вшановувати пам'ять жертв Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: