Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Паспорти на котів і "сюрпризи" на зважуванні: що варто знати українцям, які вилітають за кордон із пухнастими улюбленцями

Вимоги США та ЄС до прийому тварин дуже різняться, і їх слід вивчити заздалегідь.

Купа візитів до ветеринара, довідок та телефонних дзвінків до авіаліній – до чого ще готуватися тим, хто вирішив подорожувати літаком разом із хатнім улюбленцем? Такі поїздки забирають купу часу на підготовку та нервів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Як правило, на перевезення тварин зважуються, тільки коли йдеться про тривале відрядження або ж остаточний переїзд за кордон. Журналістка ТСН узялася досліджувати це питання, бо сама хотіла забрати до США двох своїх 6-річних котів – оріенталів. "Вибору немає, тут мене зрозуміє кожен, хто має кота. Це авокадо можна подарувати подрузі – може, ще більшим виросте. А їх як залишиш?", - пояснила вона.

ВідеоПодорож з улюбленцем: як перевозити домашніх тварин через кордон

ТСН вирішила з'ясувати, як підготуватись до перевезень тварин за кордон, аби в аеропорту не виникли проблеми. Як виявилось, для перевезень пухнастих потрібні купа візитів до ветеринара, довідок та телефонних дзвінків до авіалінії, бо у кожного перевізника свої правила.

Подорож з улюбленцем: як перевозити домашніх тварин через кордон

Готуватися до подорожі необхідно завчасно. Фахівці радять придбати контейнер хоча б за місяць і поставити його вдома, аби тварина звикла до нього і не боялася. Також слід підготувати документи і вивчити правила перевезення тварин тією авіакомпанією, послугами котрої плануєте скористатися.

Аби виїхати з країни, котам, як і людям, потрібен міжнародний паспорт. Але самого паспорта мало, у ньому мають стояти всі необхідні візи, тобто щеплення. Зробити необхідні сертифікати приватна ветеринарна клініка не може – у Києві аналізи робить лише центр охорони здоров’я тварин. Точні вимоги для кожної країни можна знайти в інтернеті. Аби завезти тварину до Євросоюзу, потрібно чипувати звіра, зробити йому щеплення та дочекатися результатів аналізів, тож на підготовку до подорожі слід витратити чотири місяці. США не вимагають чипування та багатьох щеплення, достатньо дійсної вакцини проти сказу, тож цілком можна вкластися у два місяці. Готова довідка чинна всього три дні.

Перед вильотом слід зайти до ветеринара – обов’язковий огляд у нього коштує в Борисполі 64 гривні. Державний сертифікат обмінюється на англомовний. Далі процедура зважування, на котрій виявляється, що вага тварин перевищує дозволену правилами, отже, їх треба везти у двох різних переносках і двом різним людям. Летять коти не зайцями – дорога з Києва до Вашингтона кожному обійшлася в 160 доларів. Про багатогодинний переліт і корисні поради щодо перевезення котів у літаку ТСН розкаже вже у вівторок у випуску о 19:30.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції