Паспортна революція: без якого "папірчика" ID-картки можуть бути недійсними

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Паспортна революція: без якого "папірчика" ID-картки можуть бути недійсними

УНІАН

Виявляється, не у всіх установах є рідери для зчитування чипів.

Шлях новітнього технологічного українського ID-паспорту починається класично – з-під дверей райвідділку міграційної служби. Хоча інститут прописки в нас начебто давно скасовано, отримати документ можна у відділі міграційної служби тільки за місцем реєстрації.

Від листопада цього року українцям оформлюють тільки новенькі ID-картки. Однак не всім підряд: тільки бажання для отримання паспорта – замало, йдеться в сюжеті ТСН Тиждень.

Зараз такі пластикові картки видають тільки дітям у 16 років та дорослим у випадку крадіжки або втрати паспорту, якщо це підтверджено спеціальними документами. Крім того, ID-паспорт можна отримати, якщо вам час вклеювати фотокартку у 25 чи в 45 років, та у разі зміни прізвища.  

До бази вносять дані про людину, у тому числі - ідентификаційний код, він відтепер буде надрукований просто на паспорті. Також графічно нанесено прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце народження, дата видачі, міститься електронний підпис та фотографія.

У базу вносять також інформацію про шлюб, дітей та місце реєстрації, але жодних позначок в самому паспорті ви про це не знайдете. Ці дані зашифровані на спеціальному чипі.  

Після оформлення картку видадуть через 20 робочих днів. 

За приблизними підрахунками, вся Україна остаточно перейде на ID-картки вже за 4 роки. Чинними водночас лишатимуться і звичайні паперові паспорти. Поки ж з новенькими паспортами виходять здебільшого школярі. 

Примітно, що з карткою водночас видають витяг з єдиного державного демографічного реєстру - документ про місце реєстрації. Кажуть, без цього папірця паспорт буде недійсним.

Попри те, що ця інформаціє вже є на чіпі, у низці установ немає апаратури для його зчитування. Такі пристрої є тільки в прикордонників. Водночас їздити за кордон за ID-картками все одно не вийде. І хоча в України є угода з Росією та Білорусією про перетин кордону за внутрішніми паспортами, їхні прикордонники наші нові паспорти за документ не вважають. 

Паспортна революція: з листопада українцям почали видавати ID-картки

Паспортна революція: з листопада українцям почали видавати ID-картки

Програму для читання паспортів розроблював Поліграфкомбінат "Україна", той самий, що й виготовляє власне паспорти. На їхньому сайті є додаток для читання чіпів. Також завантажити програму для смартфонів можна на Play Market для Android.

Для зчитування недостатньо просто прикласти паспорт до телефона. Потрібно ще й ввести шість останніх цифр номера паспорта. 

ТСН.ua

Наступна публікація