Патріарх Філарет і автокефальна церква домовляються про об'єднання

УПЦ КП і УАПЦ взялись за переговори про створення єдиної помісної церкви. На зустрічі Філарета і Мефодія побував Віктор Ющенко.

Предстоятелі УПЦ КП патріарх Філарет і УАПЦ митрополит Мефодій домовилися про відновлення діалогу щодо створення єдиної помісної церкви.

"Під час спілкування ми прийшли до спільного висновку: минулі непорозуміння та суперечки не повинні закривати нам шлях до діалогу, примирення та, у підсумку, досягнення церковної єдності", - йдеться у спільній заяві предстоятелів.

Філарет і Мефодій запевняють - вони свідомі того, що цей шлях складний.

"Але, разом з тим, і ми самі, і єпископат, духовенство та вірні очолюваних нами церков завжди розуміли і визнавали шкідливість існуючого розділення та виявляли бажання знайти спосіб його подолання", - зазначили вони.

На думку лідерів церков, "українське суспільство поділене — ми бачимо суперечки між політиками, спроби посіяти ворожнечу на ґрунті мови, національної належності, регіону проживання".

"На жаль, однією з причин поглиблення суспільного розділення є також і відсутність єдності православної церкви в Україні та викликана цим ворожнеча. Наше бажання — зробити для єднання українського суспільства те, що в наших силах, а саме — подолати церковне розділення", - зазначили Філарет і Мефодій.

У підсумку зустрічі, на якій був присутній екс-президент Віктор Ющенко, досягнуто домовленість розпочати кроки для відновлення діалогу між УПЦ Київського патріархату та Українською автокефальною православною церквою щодо відновлення єдності православної церкви в Україні.

Нагадаємо, патірарх Філарет виступає за створення в Україні єдиної помісної церкви. Глава УПЦ КП переконаний, що церкви об'єднаються, і будуть разом прославляти воскреслого Христа, але прославляти його в незалежній церкві, а не в Російській.

Читайте також:

Філарет підтримав Януковича у газовій війні з Росією

Київський патріархат заявив, що об'єднання церков в Україні неможливе

Філарет: православна церква об’єднається, але не під Московським патріархатом

Патріарх Кирило запропонував УАПЦ приєднатись до Російської церкви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: