Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Патріарх Філарет розповів, як автокефалія української церкви вдарить по позиціях російської

Вселенському патріарху вигідно надати автокефалію Українській церкві.

Надання автокефалії Українській церкві значно послабить вплив Російської православної церкви в світі, а тому Москва нині всіляко намагається чинити перешкоди наданню автокефалії.

Про це в інтерв'ю "Українській правді" сказав предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет.

"Вселенський патріарх утворив комісію з трьох митрополитів, які об'їжджають помісні церкви та інформують про свої наміри. В той же час Москва розсилає по всіх тих самих церквах своїх представників, які агітують голів церков, щоб вони не підтримували Вселенського патріарха. Крім того, Українська Церква Московського Патріархату не знаю скільки десятків тисяч звернень розсилає по парафіях і єпархіях, щоб вони підписували й надсилали Вселенському патріарху з проханням не надавати Томос. Частина вірян підписує, проте більшість відмовляється. Москва задіяла всі сили – не тільки по церковній лінії, а й по державній, щоб не допустити надання Томосу", - сказав патріарх Філарет.

Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату зазначив, що "поки що Вселенський патріарх стоїть твердо на своїй позиції. Чому? Це мої особисті міркування, тому що якщо він і на цей раз Томос не дасть, то це означатиме, що хоч він і Вселенський патріарх, а впливу не має. А Москва, хоч і не перша, але те, що хоче, те і робить в православ'ї. Так ось, щоб не допустити того, аби Москва фактично керувала всім православ'ям, Вселенський патріарх повинен надати Україні Томос. Наслідок цього буде такий – утворюється Українська Православна Церква, одна, яка стає якщо не найбільшою, то і не другою в православ'ї. Тоді Москва не буде мати підстав змагатись з Вселенським патріархом за першість. Бо зараз вона виставляє причину ту, що вона найбільша в православ'ї і найвпливовіша, а тому має бути першою. А коли вона не буде найвпливовішою, бо буде самостійна Українська Церква, то у неї відпадуть всі підстави змагатися з Константинополем. І настане мир у православ'ї".

Патріарх Філарет також зазначив, що десять єпархій Московського патріархату готові приєднатись до єдиної церкви.

ВідеоУкраїна наблизилася до створення помісної автокефальної церкви, - Порошенко

Визнати незалежність української церкви президент Петро Порошенко проситиме Вселенського патріарха Варфоломія. Сьогодні глава держави зібрав лідерів парламентських фракцій і повідомив - нещодавно він спілкувався з церковним ієрархом у Стамбулі, і вже є домовленості, подробиці яких Порошенко поки що не розкриває. Втім, запевняє - Україна наблизилася до створення помісної автокефальної церкви.

Україна наблизилася до створення помісної автокефальної церкви, - Порошенко

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції