Патріарх Філарет закликав УПЦ МП об'єднуватись, але не під владою Москви

Філарет закликав до об'єднання церков, але наголосив, що будь-які заклики до входження Київського патріархату під московський омофор безперспективні.

Голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет звернувся до глави УПЦ Московського патріархату митрополита Володимира (Сабодана) з закликом до продовження діалогу з метою утворення єдиної православної української церкви.

"Вкотре звертаюся до вас із закликом до продовження конструктивного діалогу з метою подолання церковного розділення", - заявляє патріарх, запевняючи, що Київський патріархат незмінно готовий до відновлення діалогу та очікує від УПЦ МП "конструктивних дій в цьому напрямку".

"Разом з тим ми переконані, що єдиним вірним шляхом для відновлення церковної єдності є такий діалог, остаточною метою якого стане утворення єдиної Помісної православної української церкви, об’єднаної навколо Київського престолу", - зазначив Філарет.

Він наголосив, що в "українському питанні" Московська патріархія діє не за приписами канонів і не на користь православ’я, а з точки зору політичних інтересів збереження влади в "русском мире", - йдеться в зверненні.

Філарет також висловив переконання, що "будь-які заклики до входження Київського патріархату під московський омофор безперспективні".

"Ми бажаємо церковної єдності в Україні. Але вона не дорівнює підлеглості Московському патріарху. І все більше людей в Україні, в тому числі й у вашому середовищі, це розуміють", - йдеться у зверненні.

Читайте також:

Філарет побачив користь у візитах Кирила в Україну

Філарет: в Україні реалізується сценарій знищення Київського патріархату

Московський патріархат вирішив, що Філарет горітиме в пеклі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: