Патріарх Кирило: Чорнобильська катастрофа - Божа кара за гріхи

Глава Російської православної церкви впевнений, що у чорнобильській катастрофі "був присутній перст Божий".

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило вважає, що катастрофа на Чорнобильській АЕС була покаранням за "державне безбожництво" і людські гріхи.

"Гріх штовхає людей на здійснення помилок. Страшна помилка була причиною чорнобильської катастрофи. Адже Господь Бог міг і зупинити руку оператора, який, керуючи реактором, зробив страшну помилку. Господь допустив, і багато людей своєю смертю зробили внесок у спокутування гріхів багатьох", - сказав патріарх після літургії у Києво-Печерській лаврі в середу.

На його думку, саме з аварії на ЧАЕС почалося "критичне осмислення нашої дійсності, яка всім здавалась такою гладкою, спокійною, безконфліктною".

"У чорнобильській катастрофі безсумнівно присутній перст Божий, бо ліквідація цієї катастрофи стала великим моральним подвигом для тисяч людей", - підкреслив патріарх.

Нагадаємо, патріарх Кирило прибув до України, щоб взяти участь у жалобних заходах з нагоди 25-х роковин катастрофи на ЧАЕС.

Напередодні він відслужив короткий пасхальний молебень у Свято-Іллівському Чорнобильському храмі, який розташований в зоні відчуження. На богослужінні також були присутні президенти України та Росії Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв.

Чорнобильська катастрофа – найбільша атомна аварія у світі – сталася у ніч на 26 квітня 1986 року. Вибухнув четвертий реактор ЧАЕС. В атмосферу було викинуто 190 тонн радіоактивних речовин, радіоактивні хмари рознесли забруднення не лише по Україні, а й по низці європейських країн. 30-кілометрова території навколо АЕС стала "зоною відчуження".

Читайте також:

Патріарх Кирило побажав, щоб кордон ніколи не розділяв Україну, Росію та Білорусь

Чорна тінь Чорнобиля: 25 років після катастрофи на ЧАЕС

Міхалков оголосив цунамі в Японії карою Божою

Російська церква пояснила, навіщо Кирилу дорогий годинник і автопарк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: