Патріарх Кирило назвав Голодомор спільною бідою Росії та України

Голова Російської православної церкви розповів, як він та його родина постраждали від голоду 1932-1933 років.

Під час візиту до Києва Патріарх Московський і Всієї Русі Кирило вважає, що голод 1932-1933 років був викликаний "абсолютно конкретними політичними причинами" і посилений природними катаклізмами.

Президент Віктор Ющенко і патріарх Московський разом вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. За словами патріарха, це спільна біда всього народу, який на той час жив в одній країні.

"Тому немає нічого дивного, що ми молимося за безвинні жертви, ми згадуємо тих, хто загинув, і одночасно молимося про те, щоб ніколи нічого подібного більше не сталося", - сказав він.

За словами патріарха, він хотів би дати пояснення всім тим, хто сумнівається в правомірності його присутності біля пам'ятника жертвам Голодомору.

Голова РПЦ зазначив, що цей голод має до нього особисто безпосереднє відношення, оскільки його дід був священиком, 30 років провів у в'язницях і таборах, і був заарештований саме в той час, а його родина не загинула голодною смертю лише завдяки непохитній вірі його діда в Господа Бога.

"Цей голод, страшний голод, породжений абсолютно конкретними політичними причинами і посилений ще й природними катаклізмами, призвів до того, що величезна кількість людей загинула", - сказав патріарх Кирило, додавши, що люди загинули в Україні, в Поволжі, на Уралі, в Сибіру, в Казахстані.

У свою чергу, президент України Віктор Ющенко нагадав, що завжди підкреслював, що Голодомор - це не вина Росії чи російського народу.

За словами Ющенка, йому надзвичайно приємно, що патріарх Московський прийшов до пам`ятника і вшанував пам'ять жертв Голодомору.

Читайте також:

РПЦ: створення єдиної церкви в Україні загрожує громадянською війною

Патріарх Кирило відмовився зустрічатися з главою УПЦ (КП) Філаретом

Націоналісти та козаки побилися в Києві через візит патріарха

Московського патріарха у Києві зустріли акцією протесту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: