Патріарх Кирило побажав, щоб кордон ніколи не розділяв Україну, Росію та Білорусь

Патріарх Кирило після молебню в Чорнобилі побажав, щоб кордон, який існує між державами, "ніколи не розділяв наш народ, духовний, єдиний, православний".

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило вважає, що чорнобильська трагедія повинна спонукати народи Росії, України та Білорусі до єднання.

Коли після молебню, який він відслужив у Чорнобилі, у дзвони храму президенти України та Росії Віктор Янукович та Дмитро Мєдвєдєв, патріарх назвав цю дію "символічною".

"Ми згадуємо це (аварію на ЧАЕС) не як люди, які зазнали поразки, але як люди, які здобули перемогу. І, дійсно, ця перемога, як і будь-яка перемога, супроводжувалася стражданням ... Ніколи з пам'яті нашої не повинні стертися ці приклади героїзму, подвигу, мужності", - підкреслив патріарх.

"Дивний приклад солідарності людей перед обличчям спільного ворога. Нехай він ніколи не зітреться з нашої пам'яті, нехай він надихає нас на збереження братських відносин. Нехай кордон, який існує між державами, ніколи не розділяє наш народ, духовний, єдиний, в більшості своїй православний. І нехай кордон ніколи не розділить братські народи України, Білорусі і Росії", - сказав він.

Нагадаємо, патріарх Кирило відслужив короткий пасхальний молебень у Свято-Іллівському Чорнобильському храмі. Візит патріарха до Чорнобиля приурочений до 25-х роковин аварії на ЧАЕС.

Після відвідин храму предстоятель РПЦ відправив панахиду біля пам'ятника ліквідаторам катастрофи на Чорнобильській АЕС, який розташований в зоні відчуження. У середу, 27 квітня, патріарх відслужить Божественну літургію в Києво-Печерській лаврі.

Читайте також:

Патріарх Кирило відслужив молебень у Чорнобилі

Янукович зустрів Мєдвєдєва у Чорнобилі словами "Христос Воскрес!"

Чорна тінь Чорнобиля: 25 років після катастрофи на ЧАЕС

Патріарх Кирило про Україну і Росію: ми зберігаємо єдність як народ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: