Патріарх Кирило про Україну і Росію: ми зберігаємо єдність як народ

Патріарх Кирило вважає, що український і російський народи - рівноправні партнери, носії власного історичного і культурного коду, і відмова від своїх "базисних цінностей" стане "величезною цивілізаційною катастрофою".

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило вважає, що діалог Росії і України з Європейським Союзом має будуватися з рівноправних позицій. "Ми (Росія і Україна, - ред.) зберігаємо єдність як народ. Ми входимо в сім'ю інших європейських народів не як ведені, які дивляться в рот іншому, більш сильному, партнеру, - ми входимо як рівноправні партнери, носії власного історичного і культурного коду", - сказав патріарх Кирило напередодні свого візиту в Україну.

За його словами, "кращі уми в Європі та в інших країнах це добре розуміють" - важливість збереження національної духовно-культурної ідентичності.

"В умовах глобалізації - це величезний виклик. Ми повинні зберегти різноманіття і красу Божого світу, при тому, щоб розвивати, звичайно, добре міжнародне співробітництво та мирні відносини між народами", - вважає патріарх Кирило.

За його словами, можливе руйнування "матриці народного життя" у разі відмови росіян, українців і білорусів від своїх "базисних цінностей" стане "величезною цивілізаційною катастрофою - як і у випадку, якщо інші народи втратять свою ідентичність".

"Світ стане уніфікованим і страшним, світ стане легко маніпульованим. Чому? Тому, що ця духовна культура, традиційна для більшості людей, є головним критерієм для розрізнення добра і зла", - вважає предстоятель Російської православної церкви.

Нагадаємо, патріарх Кирило прибуде до України 20 липня. Його візит триватиме до 28 липня, за цей час глава РПЦ відвідає Одесу, Дніпропетровськ і Київ. гідно з офіційною програмою Кирило розпочне свій візит в Україну 20 липня з Одеси, в якій пробуде до 22 липня. Згідно з цією ж офіційною програмою, прибуття в Дніпропетровськ - наступний пункт візиту, заплановано тільки на ранок суботи - 24 липня.

Крім того, патріарх зустрінеться з президентом Віктором Януковичем. Неофіційні переговори з президентом Кирило проведе в Криму, на дачі Януковича. Офіційна програма візиту патріарха не передбачає зустрічі з президентом – тільки з прем'єр-міністром Миколою Азаровим у Софіївському соборі в Києві.

За минулий рік це вже третій візит Кирила в Україну. Востаннє московський патріарх був у Києві на інавгурації президента Януковича.

Читайте також:

З Лаври хочуть зробити "Ватикан" для патріарха Кирила

Патріарх Кирило побачив позитивний розвиток в Україні за Януковича

Російська і Українська православні церкви розпочали діалог про об'єднання

Націоналісти пообіцяли заганяти патріарха Кирила мітингами і пікетами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: