Патріарх Кирило просить український паспорт, але російський не віддасть

"Патріарх - для всіх країн, які входять в його юрисдикцію, і він зобов'язаний перебувати не тільки в Москві", - пояснив Кирило.

Патріарх Кирило готовий прийняти українське громадянство при збереженні російського. Про це він заявив після прибуття в Москву з Рівного нагадавши, що на зустрічі з духовенством йому запропонували півроку проживати в Москві, а півроку в Києві.

"Я сказав, що взагалі патріарх Московський - для всіх країн, які входять в його юрисдикцію, і він зобов'язаний перебувати не тільки в Москві", - заявив Кирило.

"Ну, і сказав, що якщо українська влада готова мені надати українське громадянство - звісно, при збереженні російського громадянства - я був би дуже щасливий таке громадянство прийняти", - сказав патріарх.

Однак, за словами Кирила, пізніше йому повідомили, що Конституція України перешкоджає такій можливості.

"І я тоді сказав депутатам: може бути, для патріарха можна зробити виняток?" - зазначив він.

Нагадаємо, вчора завершився десятиденний пастирський візит патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Україну, за час якого предстоятель побував у 11 містах та інших населених пунктах країни.

Близько 16:30 патріарх вилетів до Москви з аеропорту міста Рівне.

Візит, який завершився, був відзначений цілою низкою визначних подій: вперше в історії в Києві було проведено Священний Синод Московського патріархату, вперше предстоятель Російської церкви відвідав місце хрещення святого рівноапостольного князя Володимира в Херсонесі та відправив там літургію.

Пастирська поїздка патріарха Кирила Україною розпочалася 27 липня в Києві з урочистих заходів з нагоди дня пам'яті Хрещення Русі. Протягом усього періоду перебування на українській землі патріарх Кирило незмінно підкреслював важливість духовної єдності народів історичної Русі, розділених нині державними кордонами.

Ці заяви викликали різке неприйняття прихильників неканонічних церков. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" навіть вимагає порушити кримінальну справу проти предстоятеля Російської церкви і депортувати його з країни.

Читайте також:

Патріарх Кирило відлетів до Москви

Тягнибок вимагає депортувати патріарха Кирила з України

Патріарх Кирило розповів, що саме розділило українську церкву

Україна здивувала та розчарувала патріарха Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: