Патріарх Кирило: РПЦ не зазіхає на незалежність України

Патріарх закликав молитися, щоб Господь зберіг "братські народи однодумними, в братерській співпраці, в усвідомленні своєї спільності та духовної єдності".

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило заявив, що Російська православна церква не зазіхає на суверенітет і національне самовизначення України, а лише захищає православну віру, яка з давніх часів об'єднує братні народи.

"Вкотре хочу повторити тим, хто не хоче чути: ми не зазіхаємо ні на суверенітет, ні на національне самовизначення, ми захищаємо те, що належить Богу і те, що вручено церкві", - заявив патріарх у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Дніпропетровська .

За його словами, якщо відступитися і перестати захищати православні цінності, то доведеться зникнути з історії, "як зникали ті, хто зводив гоніння на Церкву Божу, зневажив ім'я Христове".

Він відзначив, що в день, коли Російська православна церква згадує про святу рівноапостольну княгиню Ольгу, яка сприяла зверненню Русі до Христа, ще раз важливо згадати про духовну єдність у Христі російського і українського народів, про їх загальні духовні витоки.

"Будемо молитися про процвітання України і всієї історичної Русі, щоб Господь зберіг братські народи однодумними, в братерській співпраці, в усвідомленні своєї спільності та духовної єдності", - заявив він.

"Саме тут (в Україні) не на життя, а на смерть відстоювалася віра і свобода українського народу", - додав патріарх.

Нагадаємо, патріарх Кирило прибув 24 липня з Криму до Дніпропетровська, де пробуде два дні. Суд заборонив проведення акцій протесту у місті в ці дні. Через ігнорування рішення суду було затримано націоналістів, які намагалися влаштувати для патріарха "Кіріл-party".

Читайте також:

Патріарх Кирило прибув до Дніпропетровська

У Дніпропетровську затримали активістів, які протестували проти приїзду Кирила

Зурабов не бачить політичного підтексту у візиті Патріарха

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: