Патріарх Кирило: від єдності православної церкви залежить благополуччя всіх слов'ян

Патріарх Кирило у Дніпропетровську заявив, що церква завжди об'єднувала народ, тому Україні слід зберегти єдність церкви.

Від єдності православної церкви залежить благополуччя всіх слов'янських народів, заявив патріарх Московський і всієї Русі Кирило після Божественної літургії у Спасо-Преображенському соборі Дніпропетровська.

"Коли ми говоримо про церкву, ми не говоримо в політичних категоріях. Ми не говоримо, що одна частина історичної Русі повинна панувати над іншою, що церква повинна ставати інструментом чиєїсь злої зовнішньої політики. Все це бездумні слова, що не мають ніякого відношення до того, що є церква", - заявив патріарх Кирило.

Як відзначив глава Російської православної церкви, "церква завжди була громадою зцілення, вона об'єднувала народ, зцілювала фізичні й духовні недуги не словами пастирів, а силою Божою любові й благодаті".
Він впевнений, що, зберігаючи єдність церкви, "ми зберігаємо надію на порятунок всіх нас".

Разом з тим ключову роль у збереженні єдності церкви патріарх Кирило відводить Україні.

"Внутрішньо сильне, непохитне духовне ядро стародавніх киян силою благодаті Божої розповсюдилося православною вірою на неосяжні простори Євразії. І коли люди зберігали віру і єдність Церкви, благодать Божа була з ними", - підсумував патріарх.

Нагадаємо, патріарх Кирило прибув 24 липня з Криму до Дніпропетровська, де пробуде два дні. Суд заборонив проведення акцій протесту у місті в ці дні. Через ігнорування рішення суду було затримано націоналістів, які намагалися влаштувати для патріарха "Кіріл-party".

Раніше патріарх Кирило заявив, що Російська православна церква не зазіхає на суверенітет і національне самовизначення України, а лише захищає православну віру, яка з давніх часів об'єднує братні народи.

Читайте також:

У Києві заборонили хресну ходу прихильників Кирила

У Дніпропетровську Кирилу подарували космічну ракету

Лавру підготували до приїзду патріарха Кирила

Патріарх Кирило: РПЦ не зазіхає на незалежність України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: