Патріарх Кирило відкрив пам'ятні заходи з нагоди 25-х роковин аварії на ЧАЕС

Патріарх Московський і всієї Русі прочитав заупокійну молитву на згадку про загиблих внаслідок катастрофи на ЧАЕС.

Пам'ятні заходи в Україні, приурочені до 25-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС, відкрив патріарх Московський і всієї Русі Кирило.

Біля меморіального комплексу ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС у Києві патріарх Кирило прочитав заупокійну молитву на згадку про загиблих внаслідок катастрофи.

Щорічно, починаючи з 1993 року, всі пам'ятні заходи, присвячені роковинам трагедії, починаються з ударів дзвонів на меморіалі ліквідаторам. Кількість ударів означає кількість років, які минули з дня катастрофи.

Цього року о 1 годину 23 хвилини за київським часом (час вибуху реактора) у дзвін 25 разів вдарив один з ліквідаторів аварії після молитви.

"Двадцять п'ять років - це і багато, і мало. І те, що сьогодні ми зібралися тут... свідчить про те, наскільки близькі нам люди, які життя своє поклали за Чорнобиль... Вічна пам'ять всім - пожежникам, ліквідаторам, відомим і невідомим людям, воїнам ", - сказав патріарх Кирило після панахиди.

Він нагадав присутнім, що жертва, принесена ліквідаторами аварії, не була марною.

"Пожежники, ліквідатори, та й усі ті мільйони людей, які постраждали від страшного чорнобильського вибуху, від тієї ні з чим незрівнянної катастрофи, - вони залишили слід серед наших душ... Вони життя своє віддали за можливість нам жити, вони захистили нас від вогняного лона підірваного ядерного реактора", - додав патріарх.

У меморіальному комплексі в цю ніч зібралися близько 700 людей. У заході взяли участь близько 100 ліквідаторів аварії на ЧАЕС, прем'єр-міністр Микола Азаров, митрополит Київський Володимир, духовенство, родичі, колеги і друзі загиблих в результаті катастрофи ліквідаторів.

Всього у меморіальному комплексі встановлено 35 пам'ятних плит з іменами загиблих ліквідаторів.

Читайте також:

Чорна тінь Чорнобиля: 25 років після катастрофи на ЧАЕС

До України приїхав московський патріарх Кирило

Лукашенко не приїде до Януковича й Мєдвєдєва в Чорнобиль

Учені: реальні наслідки аварії на ЧАЕС стануть відомі до 2026 року

ВідеоПатріарх Кирило відкрив пам'ятні заходи з нагоди 25-х роковин аварії на ЧАЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: