Патріарх Кирило запропонував Януковичу відкривати церковні школи

Московський патріарх Кирило задоволений своїми стосунками з Віктором Януковичем, але хоче, щоб в Україні держава визнала церковні школи.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило заявив, що після вступу Віктора Януковича на посаду президента співпраця православної церкви і держави в Україні стала особливо плідною. Однак він хоче, щоб церковні навчальні заклади могли отримувати державну акредитацію.

"З ним (Януковичем – прим. ред.) і в мене, і у блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Володимира склалися добрі стосунки. Такі ж стосунки склалися з керівництвом державних обласних адміністрацій у більшості єпархій Української православної церкви (Московського патріархату - прим. ред.). Цьому багато в чому сприяє особистий авторитет Його Блаженства та часті відвідини ним різних регіонів України, які зміцнюють взаєморозуміння з місцевою владою", - сказав глава Російської православної церкви на Архієрейському Соборі.

Він оптимістично оцінив перспективи розвитку системи церковно-державного співробітництва в Україні та звернув увагу на деякі існуючі проблеми у відносинах між церквою і суспільством, які законодавчо поки не врегульовані або врегульовані недостатньо.

Серед них, за словами Кирила, проблема статусу юридичної особи церкви в цілому та її окремих єпархій.

"Цей статус потребує більш досконалого формулювання. Розвиток церковної освітньої системи міг стати більш успішним у разі надання державної акредитації церковним навчальним закладам, а також надання церкви права відкривати навчальні заклади, в яких викладання церковних дисциплін було б інтегровано в загальноосвітній контекст", - підкреслив патріарх.

Згідно з указом президента України, реорганізованому міністерству культури і міністерству юстиції доручено внести на розгляд уряду нові редакції двох законопроектів: "Про свободу совісті та релігійні організації" та "Про повернення культових будівель релігійним організаціям".

"Сподіваюся, що ці важливі законодавчі ініціативи будуть доопрацьовуватися та обговорюватися за активної участі церковних представників. Упевнений, що тільки в тісному діалозі з традиційними релігійними громадами Україні, в першу чергу з Українською православною церквою, повинні бути знайдені оптимальні шляхи вдосконалення законодавчої системи в цій галузі", - сказав предстоятель РПЦ.

Читайте також:

Янукович отримає від патріарха Кирила 50 тисяч доларів

На Донеччині Московський патріархат судиться за український храм

Львів закликав Януковича не служити "чекістові" Кирилу

Влада надасть Московському патріархату податкові пільги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: